ויאגרה תופעות לוואי נפוצות, ותחליף טבעי אפשרי

אוגוסט 5, 2022

ויאגרה (סילדנפיל) היא התרופה הראשונה מסוגה שאושרה על ידי ה-FDA בשנת 1998. תכלית התרופה היא טיפול בהפרעות זקפה, כלומר במצבים בהם מתגלה קושי ליצור או לשמור על זקפה למטרות מין. כיום היא אחת ממגוון רחב של תרופות אחרות לטיפול במצב זה.

ויאגרה גורמת לעיכוב בשחרור פוספודיאסטראז 5. התרופה משיגה את מטרתה בכך שהיא גורמת ליותר דם לזרום לפין, מצב המביא לזקפה. השפעה זו יכולה להיות מועילה, אך עלולה גם לגרום לתופעות לוואי מטרידות, כמו כאבי ראש, הסמקה וקלקול קיבה. למרות שמדובר בלעתים נדירות, התרופה אף עלולה לגרום לתופעות לוואי חמורות.

הבעיה עם שלויאגרה תופעות לוואי נפוצות פחות נעימות שכדאי להכיר מראש ואולי לשקול חלופות טבעיות שיכולות לעזור.

תופעות לוואי מויאגרה

1. כאבי ראש

כאבי ראש זו תופעת לוואי שכיחה כאשר נוטלים ויאגרה. בין 16% ל-28% מהאנשים מדווחים שהם חווים כאבי ראש לאחר נטילת התרופה. ככל שהמינון גבוה יותר, כך גדל הסיכוי לסבול מכך.

ויאגרה משפיעה בעיקר על כלי הדם בפין, אך יכולה גם להשפיע על כלי דם באזורים אחרים בגוף. מצב היוצר פוטנציאל שתיווצר השפעה על זרימת הדם, אשר לאחר מכן תגרום לכאבי ראש.

גבר עם כאב ראש

2. הסמקה

עד כ-20% מהאנשים מדווחים על סומק בעור לאחר נטילת ויאגרה. כפי שהוזכר לעיל, ויאגרה יכולה להשפיע על כלי דם באזורים נוספים לפין. לכן, ייתכן שניתן יהיה להבחין באדמומיות בעור, או שהעור יראה אדום ויהיה חם למגע לאחר הנטילה. זה קורה כאשר כלי דם הקרובים לפני השטח של העור מתרחבים.

3. קלקול קיבה

בין 3% ל-17% מהאנשים מדווחים על קלקול קיבה מוויאגרה. עדיף להימנע או להמעיט בשתיית אלכוהול עם ויאגרה. הסיבה לכך היא שאלכוהול יכול להחמיר תופעות לוואי מסוימות, בין היתר קלקול קיבה.

4. לחץ דם נמוך

מכיוון שהוויאגרה גורמת לכלי הדם להירגע, היא יכולה גם להביא לירידה בלחץ הדם. כאשר לחץ הדם יורד מדי, עלולים לחוות סחרחורת או חולשה. ההשפעה על לחץ הדם תהיה משמעותית ביותר במהלך שעה אחת לאחר נטילת ויאגרה. לאחר מכן לחץ הדם אמור לחזור לרמתו המקורית תוך 4 שעות.

אם אתה מתחיל לחוות תסמיני לחץ דם נמוך, פנה מיד לרופא שלך. פנה לטיפול רפואי מיידי אם אתה מרגיש שאתה עומד להתעלף.

5. זקפה ממושכת

לפעמים ההשפעות של הוויאגרה נמשכות יותר זמן מהרצוי. זה קורה אם הדם לא מתנקז חזרה החוצה. לעתים נדירות יכול להיווצר מצב שהזקפה תמשך יותר מ-4 שעות (פריאפיזם), מצב שעלול להיות כואב מאוד. חשוב לדעת שפריאפיזם עלול לגרום לנזק קבוע לאיבר המין אם אינו מטופל [1].

6. פגיעה בראייה

ויאגרה עלולה להשפיע על אנזים (חלבון) המשפיע באופן ישיר על תפקוד העיניים והראייה. אמנם מדובר במצב נדיר, אך ניתן לחוות שינויים בראייה עקב נטילת התרופה. החל מראייה לא תקינה ועד אובדן ראייה. שינויים חריגים בראייה דווחו על ידי 1% עד 11% מהאנשים שנטלו ויאגרה בניסויים קליניים. סביר לוודאי שתופעת לוואי מתרחשת במינונים גבוהים יותר.

 תופעות הלוואי הללו יכולות להיות מאוד לא נעימות ויש ליצור קשר עם הרופא המטפל במקרה בו נתקלים בכל אחת הן.

תוסף טבעי לחיזוק האון הגברי

על אף אי הנעימות שעשויה להתלוות לנושא, דעו שאם אתם סובלים מבעיות כלשהן בנושא הזקפה או השפיכה המוקדמת, אתם לא לבד. למעלה מ-70% מהגברים בעולם מדווחים כי חוו בעיות אלו במהלך חייהם, והמספרים בפועל עשויים להיות אף גבוהים יותר. 

לאור זאת, שמדובר בבעיה נפוצה ישנם גם כמה פתרונות טבעיים אפשריים.

היתרונות של חלופה טבעית על פני הויאגרה המקורית הינם:

  • לא מצריך מרשם רופא
  • ללא תופעות לוואי לא נעימות
  • פתרון טבעי ובטוח

החיסרון של הפתרון הטבעי שהוא עשוי לקחת זמן. בניגוד לויאגרה שלוקחים פעם אחת ופועלת באופן מיידי, על גבי כדורי הוי גאמא רשום שיש ליטול אותם ברציפות במשך 3 חודשים להשגת התוצאה המירבית. עם זאת, נראה שזהו פתרון המספק תוצאות לטווח הארוך ומוריד את הצורך בויאגרה.

יותם פרל
יותם פרל
דילוג לתוכן