כמון להרזיה: כיצד זה עובד?

יולי 20, 2022

הטעם הייחודי של הכמון מעשיר כמעט כל ארוחה והוא עובד נהדר עם שלל תבלינים אחרים כדי להעניק חוויה קולינרית מרשימה.

 עם זאת, כמון הוא לא רק תבלין. כמון הפך לנושא מחקר על יתרונותיו בירידה פוטנציאלית במשקל והיתרונות הרפואיים שלו [1].

שורש הכמון

כיצד להשתמש בכמון לירידה במשקל?

אם החלטתם לנסות כמון לירידה במשקל, ייתכן שתזדקקו לכמה רעיונות כיצד להשתמש בו. אתם יכולים לנסות:

  •       משקה כמון
  •       תבלין כמון
  •       תוספי כמון

3 דרכים להשתמש בכמון לירידה במשקל

1. משקה כמון

חליטת משקה הכמון בבית היא אחת הדרכים הקלות ביותר להשתמש בכמון לירידה במשקל. המתכון די קל לביצוע ומהיר להכנה – דקות ספורות.

לירידה במשקל, ניתן לשתות כוס משקה כמון פעמיים ביום על בטן ריקה. אתם יכולים גם לסחוט מעט מיץ לימון או ליים לתוך מי הכמון שלכם כדי לקדם ירידה במשקל. מחקר אחד מצא שמינונים גבוהים של כמון וליים היו יעילים בשיפור אובדן שומן.

2. תבלין כמון

הוספת מעט אבקת כמון לארוחות שלכם יכולה לעזור לכם לקבל כמה מהיתרונות המדהימים שלו. הוספת כמון לארוחות היא דרך מצוינת להשתמש בכמון לירידה במשקל. אז לפני שאתם אוכלים בחוץ את סלט הירקות, פזרו עליו מעט אבקת כמון. אתם יכולים להוסיף אבקת כמון לאוכל וחטיפים אחרים כמו יוגורט ועדיין ליהנות מהיתרונות שלו. 

תבלין הכמון

3. תוספי כמון

אתם לא צריכים לעבוד קשה כדי ליצור חליטת מי כמון מדי יום בשביל ליהנות מהיתרונות שלהם. תוספי כמון הם האלטרנטיבה הקלה יותר. הקפידו לעקוב אחר ההוראות בעת נטילת התוסף שלכם.

האם כמון יכול לעזור בירידה במשקל?

כמון יכול לעזור לקדם ירידה במשקל בשל תכונותיו האנטי דלקתיות ונוגדי החמצון. יש לו גם השפעה על מערכת העיכול. בשילוב עם דיאטת הרזיה ופעילות גופנית, כמון יכול לקדם ירידה במשקל. התבלין המדהים הזה נמצא בשימוש ביבשות שונות ויכול לעזור לכם להגיד ליעדי הירידה במשקל שלכם תוך כדי שהוא מעניק לכם ארוחות בעלות טעם נהדר. חוקרים הבחינו בירידה משמעותית במשקל בקבוצת נשים עם עודף משקל שמשתמשות באבקת כמון בנוסף לדיאטה להגבלת משקל, לעומת הקבוצה בדיאטה להגבלת משקל בלבד. עם זאת, אל תפתחו ציפיות גדולות מדי. מי כמון מזרעי כמון אינם שורפי שומן מופלאים שיפחיתו לכם את השומן ללא מאמץ. אם אתם באמת רוצים לראות תוצאות עם שימוש בכמון לירידה במשקל, תצטרכו להתחייב לדיאטה שמקדמת ירידה בשומן.

דיאטה בגירעון קלורי מתון חיונית להורדת קילוגרמים עודפים. זה עוזר לגוף שלכם להגיע למאגרי שומן עבור אנרגיה. אתה יכול גם לייעל את התהליך עם תרגילים ששורפים שומן ועוזרים לכם לבנות שריר.

גם לתוספי תזונה יש מקום במסע הירידה במשקל שלכם. למשל, זרעי פשתן וכמון יכולים לסייע בהורדת שומן. ההשפעות האנטי דלקתיות וההשפעות נוגדות החמצון של כמון עשויות לעזור להפחית נפיחות.

לרדת קילוגרמים כל יום עם מי כמון: למה ואיך להשתמש בהם

מי כמון הידועים גם בשם מי ג'ירה מזרעי כמון הם משקה הודי ויכולים לעזור לכם להגיע ליעדי המשקל שלכם. אתם יכולים לקחת את המשקה הזה מדי יום כדי להתחיל את מסע הירידה במשקל שלכם. אתם יכולים גם ליהנות מהיתרונות של כמון במזון או כאשר אתם נוטלים אותו כתוסף.

 הכנת מי ג'ירה היא תהליך די פשוט שאתם יכולים להכין מדי יום כדי לקבל את המנה היומית שלכם של כמון טוב לירידה במשקל.

הוראות הכנה למי הכמון:

  •       מכניסים שתי כפיות של זרעי כמון לתוך סיר עם שש כוסות מים
  •       מביאים לרתיחה על אש בינונית
  •       מכסים את הסיר ומבשלים חמש דקות
  •       מגבירים את האש ומרתיחים כמה דקות
  •       מכבים את האש ומשאירים מכוסה
  •       מסננים את זרעי הכמון ממי הכמון כשהם מתקררים

אם תרצו להוציא עוד מהטעם והשמנים בזרעי הכמון שלכם, שקלו לכתוש אותם לפני הרתיחה. אתם יכולים לכתוש את זרעי הכמון שלכם באמצעות מערוך לפני שתשפכו אותם למחבת לרתיחה.

 אתם יכולים גם להכין מי כמון בשיטת הלילה. במקרה זה, מוסיפים את זרעי הכמון למים מחוממים ומשאירים אותם להשרייה למשך הלילה. בבוקר, מסננים את המשקה כדי להסיר את הזרעים ושותים לרוויה. יש המעדיפים ליטול מי כמון דבר ראשון בבוקר על בטן ריקה לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

היתרונות של כמון

1.ירידה במשקל

מחקרים מראים שאפשר להשתמש בכמון לירידה במשקל בהצלחה. זה יעיל במיוחד בשילוב עם תזונה נכונה, פעילות גופנית ושינה איכותית.

 מי כמון יעזרו לכם לקבל את כל הטוב המזין של כמון בכוס אבל תוכלו ליהנות ממנו גם בארוחות האהובות עליכם וכתוסף יומי.

משקל ועליו סרט מדידה

2. הורדת כולסטרול רע

רמות גבוהות של כולסטרול LDL הן חדשות רעות ללב שלכם. מחקרים בעקבות השפעת הכמון על קבוצות עם עודף משקל ציינו ירידה משמעותית ברמות הכולסטרול LDL בדם עם שימוש בכמון. 

החוקרים ציינו גם עלייה ברמת הכולסטרול הטוב. לכולסטרול HDL יש השפעות הגנה על הלב. לכן, שקול להשיג את משקה מי הכמון הזה עכשיו כדי להגן על הלב שלכם.

3. מקור ברזל עשיר

כמון כל כך עשיר בברזל שהוא יכול לעזור לכם לעמוד בדרישת הברזל היומית שלכם.

עשוי לעניין אותך לקרוא גם על רשימת תרגילים לחיזוק המפרקים בידיים

תופעות לוואי של שימוש בכמון

כמו עם רוב תוספי התזונה, שקלו להתחיל בכמויות קטנות של כמון ולהתבונן כיצד הגוף שלכם מגיב. אם תחליטו להשתמש בכמון לירידה במשקל, הכרת תופעות הלוואי האפשריות היא חיונית.

כמון בדרך כלל נסבל היטב עם תופעות לוואי מינימליות במינונים גדולים. עם זאת, אתם עלולים לחוות כמה תופעות לוואי כגון צרבת וקלקול קיבה.

אצל גברים, כמון יכול להשפיע על רמות הטסטוסטרון, ולכן, להשפיע על הפוריות. נשים בהריון ונשים המנסות להרות צריכות לפעול בזהירות. תרבויות מסוימות משתמשות בכמון כדי לגרום להפלה. הפסיקו להשתמש בכמון לירידה במשקל והתייעצו עם הרופא שלכם כאשר אתם מבחינים בסימנים חריגים.

לסיכום

כמון עשוי להיות שימושי גם עבור הכנת ארוחות נהדרות וגם יכול לקדם ירידה במשקל בשל השפעתו על העיכול וחילוף החומרים. אתם יכולים לחלוט את מי הכמון שלכם מזרעי כמון או להשתמש בתוספי כמון ואבקה במזון שלכם.

לקבלת התוצאות הטובות ביותר, תצטרכו להקפיד על הרגלים המקדמים ירידה במשקל כגון פעילות גופנית, גירעון קלורי ושינה טובה. אתם יכולים גם ליהנות מיתרונות אחרים של שימוש בכמון כגון הורדת כולסטרול רע ואספקת ברזל.

נטע לוי
נטע לוי
דילוג לתוכן