מורינגה מומלצת

ינואר 23, 2022

12 מוצרי מורינגה נבדקו
15 שעות מחקר
70 ביקורות שנבחנו
ללא פרסומות

חברות מכל העולם חקרו והבינו את המורינגה ואת השפעותיה למשך מאות שנים, ורק לאחרונה המתכון העתיק הזה התחיל לצבור פופולריות ופרסום על ידי תזונאים מקצועיים ברשתות החברתיות. המדריך שלנו שיעזור לכם לבחור את תוסף המורינגה הטוב ביותר, ילמד אתכם כל מה שאתם צריכים לדעת כדי לרכוש את התוסף הטוב והנכון ביותר עבורך על מנת להנות משלל היתרונות הבריאותיים הטמונים במורינגה חוץ מנושא ההרזייה המוכר היטב וגם ממה כדאי להיזהר.

איך בוחרים מורינגה?

כאשר באים לבחור תוסף מורינגה יש כמה דברים מרכזיים שחייבים לקחת בחשבון:

האיכות והטוהר של המורינגה

זוהי ההעדפה מספר אחת שלנו – למצוא את המוצר הכי איכותי. חיפשנו את האבקות והקפסולות בעלות צבע ירוק נקי מכיוון שזהו הסימן לאבקת מורינגה טהורה שיובשה בשיטת Shade drying  הטבעית לייבוש צמחים בעזרת זרימת אוויר. גוון חום באבקה מרמז על ייבוש בשיטות אחרות, פחות טבעיות. סיבה נוספת לצבע החום יכולה להיות איכות מוצר ירודה ואיבוד ערכים תזונתיים.

שיטות ייצור

 בנוסף לאיכות המוצר עצמו, בדקנו האם המוצר אורגני והאם הוא יוצר במעבדות שאושרו על ידי ה-FDA (מנהל המזון והתרפות האמריקאי). חשוב להדגיש: ה-FDA אינו בוחן או מאשר תוספי תזונה. אנו רק בודקים שהייצור מבצע במעבדות מאושרות על ידם, אך המוצרים עצמם אינם מאושרים.

סקירות הלקוחות

בדקנו מה הלקוחות אמרו על מגוון מוצרי מורינגה והסרנו מהרשימה חברות עם סקירות לא אמינות. חיפשנו חברות עם רוב מוחץ של פידבק חיובי, כלומר 90-95% סקירות חיוביות. אוטומטית השמטנו חברות בעלות פחות מ-90% פידבק חיובי ואת אלה בעלות תלונות מרובות. לעתים קורה שמוצרים מקבלים תגובות שליליות ללא הצדקה, אבל כאשר מדובר על יותר מ-10% תגובות שליליות, לרוב זה אומר שמשהו לא בסדר.

מחיר

הזינוק העצום בפופולריות מוצרי המורינגה העלה את מספר החברות הבלתי אמינות שהציפו את השוק עם מוצרים זולים ולא איכותיים, לכן חיפשנו חברות עם תמחור בינוני – לא זול מידי או יקר מידי. התחשבנו בכך שחלק מן המוצרים ראויים למחיר גבוה יותר. הורדנו מהרשימה את המוצרים שהמחיר שלהם גבוה ללא סיבה מוצדקת.

השם של החברות בשוק

 לבסוף, שמנו לב למוניטין של כל חברה וחברה בשוק. חקרנו את ההיסטוריה, החשבונות ברשתות החברתיות ודיווחים בשירותי הלקוחות. דבר זה נותן לנו אפשרות להציג מידע המתחשב בהתנהגות החברות לאורך זמן ממושך.

אפילו המוצרים הטובים ביותר יכולים לא להתאים לרשימה שלנו אם החברות שמייצרות אותם לא מצליחות לתת שירות מעולה ללקוחותיהם. כאשר מדובר על תוספי תזונה, עדיף לקנות מחברות שמעריכות את הלקוחות שלהן ושמה את רצונותיהם בעדיפות ראשונה.

היתרונות הבריאותיים של המורינגה

מקורה של המורינגה היא באזורי הודו, אפריקה וכעת גם בדרום-מזרח אסיה. מחקרים מודרניים גילו כמה שימושים פוטנציאליים למורינגה כתוסף תזונה עתיר בחומרים מזינים. הן אבקת מורינגה, הכדורים והתה – כיום כולם פופולריים בין אנשים בעולם ובין מדענים שמגלים את יתרונותיהם של המוצרים שלה כל שנה.

עתירה בחומרים מזינים

במורינגה יותר מ-90 נוטריינטים, בהם 46 נוגדי חמצון [1] ו-23 תרכובות נוגדות דלקות. מורינגה היא אחד המקורות הצמחיים הטובים ביותר לחלבון, כאשר 30 גר' של מורינגה מכילים כ-8 גר' חלבון.  הויטמינים והמינרלים שנמצאים במורינגה הם ויטמין A, ויטמין 2B, ויטמין 12B, ויטמין C, ויטמין K, סידן, ברזל, מגנזיום, תיאמין ועוד.

בעלת תכונות נוגדות דלקות

 המורינגה מכילה 46 נוגדי חמצון ידועים וגם 23 פיטונוטריאנטים שידועים כתרכובות נוגדות דלקות ואלה מורידות את תסמיני הדלקת ומונעות נזק מעקת חמצן. מחקר קטן מצא שנשים שצרכו 1.5 כפיות של מורינגה כל יום העלו את רמת נוגדי החמצון שלהן בגוף. מחקר אחר שהתנסה על חולדות גילה ממצאים דומים ובנוסף גם נראו שיפורים אחרים בבריאות. יתרה מכך, נוגדי החמצון ונוגדי הדלקת תומכים במערכת החיסון.

וויסות רמת הסוכר בגוף

 רמות סוכר גבוהות יכולות לגרום לבעיות בריאותיות חמורות. סוכרת היא אחת המחלות שנגרמת על ידי רמה גבוהה של סוכר בדם. מיליוני אנשים בארצות הברית חולים בסוכרת ומנסים להקל על התסמינים בעזרת תוספים כאלה ואחרים. בכמה מחקרים מצאו שמורינגה עוזרת לשלוט על עליות וירידות חלות ברמת הסוכר בגוף ולייצב אותה.

במחקר קטן שארך שלושה חודשים, נשים שלקחו 7 גר' אבקת עלי מורינגה היו עדות לצניחת רמת הסוכר בדם שלהן בממוצע ב-13.5%. מחקר אחר גילה שמנות גדולות יותר של מורינגה (כ-50 גר') ביום הורידו את העליות ברמת הסוכר ביותר מ-20% לאחר האכילה.

תוסף נוסף שיכול לסייע בוויסות רמת הסוכר הוא האשווגנדה.

בדיקת רמת הסוכר בגוף

מורידה לחץ דם וכולסטרול

 יחד עם סוכרת, מחלות לב הן הכי נפוצות באוכלוסיית המבוגרים בארצות הברית. רמות גבוהות של כולסטרול ולחץ דם גורמות לתמותה של עשרות אלפי אנשים בשנה, ולכן לאנשים מבוגרים חשוב לשמור על בריאות הלב. מחקרים הראו כי למורינגה יכולת להוריד את רמות הכולסטרול ולחץ הדם בבני אדם בוגרים ובבעלי חיים.

חשוב להדגיש שהמורינגה תורמת בכך שהיא מעלה את רמות הכולסטרול הטוב, שעוזר להיפטר מהכולסטרול הרע. הכולסטרול הרע הוא זה שאחראי לסתימות בעורקי הדם ומגביר את הסיכון להתקף לב.

שיפור התפקוד המיני

לאחרונה, מצאו מחקרים על מורינגה כי היא משפיעה על התפקוד המיני. מיליוני גברים סובלים מהפרעות שונות בתפקוד המיני, וזאת בעוד שטיפול רפואי יכול להיות יקר מאוד, ואפילו מסוכן באופן מסוים. למרות שרוב המחקרים שחקרו נושא זה נוסו על בעלי חיים, כמה מחקרים מצאו כי מורינגה העלתה את הביצועים המיניים והורידה את האפקטים של אימפוטנציה הקשורים בלחצים וחרדה.

מספר מחקרים כעת עוסקים באותו נושא בבני אדם ותוצאותיהם המוקדמות מראות שמורינגה יכולה לתמוך בתפקוד המיני בגברים ברמה מסוימת.

תופעות הלוואי של המורינגה

ברוב האנשים המורינגה אינה מניבה תופעות לוואי משמעותיות, אך חשוב לציין שלמרות כל היתרונות שלה, המורינגה עדיין לא התוסף המושלם. כל תוספי התזונה יכולים ליצור תופעות לוואי כאלה או אחרות. שילוב של המורינגה עם תוספים אחרים או תרופות אחרות מעלה את הסיכון לתופעות לוואי.

למורינגה תכונות משלשלות טבעיות, כך שאלה הסובלים מבעיות עיכול יכולים להוסיף לבעיות אלה אם יצרכו יותר מידי מורינגה. אם אתם חווים בעיית עיכול כלשהי בזמן צריכת המורינגה, אנו ממליצים להפסיק לקחת אותה מיד ולפנות לרופא.

איך צורכים את המורינגה

רוב המחקרים שמצאנו המליצו על צריכת מנת אבקת עלי מורינגה של 2 עד 7 גר' ליום. אף על פי זאת, מאחר ואבקות המורינגה לא עברו מבחנים סטנדרטיים לתקינות, כמות התרכובות הביולוגיות שהיא מכילה משתנה ממוצר למוצר. תמיד עדיף לקרוא את הוראות השימוש על כל מוצר לפני הצריכה, במיוחד כאשר צורכים אותו לאורך זמן ממושך.

מחקרים קליניים הראו שצריכת מורינגה בטוחה, ושהדרך הטובה ביותר לצרוך אותה היא בהדרגה. כלומר, להתחיל במינון נמוך ולהעלות אותו לאט. לקיחת תוספי תזונה הוא עניין שמשפיע על כל אחד אחרת, ולכן חשוב לבדוק מהו המינון האופטימלי עבור מורינגה מחברות שונות, באופן זה תבטיחו את הפעילות היעילה של התוסף שרכשתם.

אבקת מורינגה

סוגי תוספי תזונה של מורינגה

צורות הצריכה של המורינגה הן שונות ומגוונות, אך השכיחות ביותר הן קפסולות, מיצוי ותה. צורת הצריכה יכולה להשפיע על הזמינות הביולוגית של המוצר, הטעם והנטייה לייצר תופעות לוואי.

קפסולות מורינגה

קפסולות הן כנראה הצורה הכי נפוצה של תוסף המורינגה. גם בכל בשוק תוספי התזונה, לרוב אנשים צורכים אותם בצורה זו. היתרון הגדול בצריכת קפסולות הוא שזה פשוט ונוח. בדרך כלל, לוקחים 1-4 קפסולות מורינגה ליום בשעות הבוקר. המינון המדויק נמצא על אריזת המוצר. אחד החסרונות הגדולים הוא שחלק מהאנשים לא יכולים לסבול את טעמן, כיוון שהטעם אינו רגיל ולכן רצוי לתת זמן להתרגל אליו.

אבקת מורינגה

 זוהי הצורה השנייה הנפוצה ביותר של תוספי המורינגה. באופן כללי, אנו ממליצים ללקוחות שצרכו מורינגה לזמן מה שינסו לקחת מורינגה בצורת אבקה. צריכת מורינגה בצורת אבקה נותנת הרבה חופש בבישול ומאפשרת לשלב את התוסף במתכוני מאכלים ושייקים שונים. 

אבקות מעולות לאלה שרוצים לקחת מורינגה מהכמות הרגילה, כיוון שלקחת 8-10 כדורים לא כל כך נעים וגם יקר, האבקה תקל עליכם בעניין זה. הדרך הטובה ביותר לצרוך כמויות גדולות של מורינגה היא להוסיף אותה למאכלים או משקאות. אם אינכם צורכים הרבה מורינגה, בכל מקרה האבקה יכולה להיות בחירה זולה יותר.

תה מורינגה

 בדרך כלל זו האופציה הכי פחות נפוצה, אך ניתן למצוא תה מורינגה כמעט בכל חנות אינטרנט. כמובן שעדיף שתדלגו על שיטת צריכה זו אם אתם לא אוהבים תה, או שאתם יכולים להיות אלרגיים אליו. מי יודע? אולי המורינגה גם תחליף את הקפה שלכם בבקרים.

אין הרבה חסרונות לתה, אך לעתים אלה שמנסים לצרוך כמות גדולה יותר, אולי יצטרכו לשתות יותר תה כדי לצרוך את המינון הרצוי. ניתן גם להכין תה על ידי הוספת תמצית מורינגה לתה הרגיל שלכם.

מחקרים מדעיים על המורינגה

לאחרונה אנשי המדע החלו להתעניין במורינגה. כאשר מדובר על תוספי תזונה בכלל, דעות המדענים על הנושא השתנו והביעו מעט ביקורתיות. למרות זאת, כמה חוקרים שעוסקים בתחום הרפואי החלו להכיר באבקת המורינגה כבעלת חומרים משקמים ומעשירים. 

מאמר אחד של אוניברסיטת קליפורניה הסביר כי צמח המורינגה ראוי לציון בגלל שהוא אכיל, ועליו מכילים הרבה ויטמין A, C, סידן, אבץ, ברזל, מגנזיום ואשלגן. החוקרת שהשתתפה במחקר בהתחלה הייתה סקפטית לגבי יתרונותיה של המורינגה, אך לבסוף מצאה כי מורינגה יכולה לעזור לאנשים בכמה דרכים.

מחקר אחר שפורסם בכת העת "Food Science and Human Wellness journal" הסיק שמורינגה יכולה לעזור בכמה היבטים, ואף שביא בעלת פוטנציאל להפחית את התסמינים של סרטן וסוכרת בכלל התכונות התזונתיות היחודיות שלה.

מאמר זה בחן את השימושים של המורינגה בחברות הסובלות מתת-תזונה. המחקר מצא כי המורינגה כל כך עשירה בערכים תזונתיים, שהיא יכולה בצורה משמעותית למנוע תת-תזונה באנשים. מידע זה עוזר להבין שהמורינגה יכולה להיות שימושית להעשרת הדיאטה בויטמינים ומינרלים באדם.

בנוסף, מחקר זה סדק את התכונות של המורינגה שמשפרות את מערכת החיסון. גם אם הניסוי במחקר בוצע על בעלי חיים והוא בן כעשר שנים, המסקנות מהניסוי עדיין עוזרות להציג את הפוטנציאל של המוריגה להעלות את מערכת החיסון.

לאחר שנתיים, ממצאי הניסוי הניבו תוצאות דומות כאשר הפעם הוא בוצע על בני אדם באופן ישיר. דבר זה תומך בהשערה המדעית שלמורינגה יכולת לשפר את מערכת החיסון בנשים וגברים שצורכים אותה באופן קבוע.

ניסוי על עכברים שבוצע לאחרונה מצא שצריכת מורינגה יכולה לפצות על חוסן נמוך שנובע מתת-תזונה. זוהי מסקנה ששינתה את המציאות עבור עולם תוספי התזונה. הנזק במערכת החיסון שנובע מתת-תזונה הוא אחד מן הגורמים העיקריים שמניבים השלכות שליליות וסיבוכים.

נטע לוי
נטע לוי
אולי יעניין אותך..
דילוג לתוכן