קריאטין מומלץ – חמשת התוספים הטובים ביותר

20 סוגי קריאטין נבדקו
30 שעות מחקר
175 ביקורות שנבחנו
ללא פרסומות

כיום קיים שפע אדיר של תוספי קריאטין. כולם מבטיחים תוצאות מדהימות ושדווקא המוצר שלהם הוא הטוב ביותר עבורך.
אז איך יודעים מה באמת המוצר המתאים עבורך? איזה מוצר יתן את התמורה הטובה ביותר לכסף? בדיוק לשם כך ערכנו את הבדיקה עבורך.

במהלך המחקר בדקנו מגוון נושאים כגון: אפקטיביות המוצר, המותג מאחוריו, טעמה של האבקה והיחס בין גודל המוצר למחירו.
לפניכם חמשת סוגי הקריאטין המומלצים ביותר על סמך הבדיקה שלנו.

הבחירה שלנו
טעם מצוין
תמורה מעולה למחיר

מה עושה הקריאטין?

קריאטין הפך לתוסף תזונה פופולרי בשנים האחרונות משלוש סיבות מרכזיות:

  • צריכת קריאטין בכמות מומלצת מביאה לתוצאות משופרות באימון. הודות לתכונותיו כדוחה עייפות ומעצים את מחסן האנרגיה הזמינה בתאי השריר.
  • מאפשר לעבוד בעצימות גבוהה יותר. אנו מפתחים את תאי השריר ומקבלים בוסט אדיר של כח.
  • במידה ובוחרים תוסף איכותי מבית טוב, הוא לא מזיק לבריאות (בניגוד להרבה תוספים שיש להם תופעות לוואי שליליות). דרך אגב, זה לא אנחנו אומרים, זה ה-FDA
    (
    https://www.fda.gov/media/143525/download)

מתי מומלץ לצרוך קריאטין?

קריאטין הוא תוסף תזונה אשר מתאים לעוסקים באימוני כוח – פעילות אנאירובית או פעילות אירובית בעצימות גבוהה. קריאטין תורם להעלאת מסת שריר וכוח השריר, לכן כמעט תמיד הצריכה של קריאטין תהיה נכונה כאשר אנו רוצים לגדל שרירים.

אם מטרתכם המרכזית היא חיטוב ולאו דווקא מסת שריר, אז עדיין מומלץ לצרוך קראטין מכיוון שבניית שרירים חזקים מסייעת לתהליך שריפת השומנים העודפים בגוף ביעילות ובזריזות. התוצאה – גוף חטוב ויפה.

במידה ונוטלים קריאטין לפני האימון (מעלה את רמת האנרגיה תוך כדי האימון), יש אז להרבות מאוד מאוד בשתיית מים תוך כדי האימון.
ניתן ואף רצוי לקחת את הקריאטין בתום האימון.בכל מקרה, אין לעבור את המכסה היומית המומלצת מכיוון שהגוף לא יספוג זאת.

מה זה קריאטין מונוהידראט?

יש למעלה מ-10 סוגים שונים של קריאטין, הסוג הנפוץ ביותר, המתאים לכולם, החל ממתאמנים מתחילים ועד למפתחי גוף מקצועיים הוא הקריאטין מונוהידראט.
היתרון ברכישה של קריאטין זה הוא שאתם יכולים להסיר דאגה מליבכם לגבי מיתוסים שונים לגבי נזק אפשרי.

סוג זה נבדק ועבר אלפי מחקרים אשר הוכיחו את יתרונותיו בטיחותו וכמובן עשרות מיליוני מתאמנים שמשלבים אותו בתפריט היומי ובשגרת האימונים הם ההוכחה הטובה ביותר לכך. יתרון מובהק נוסף, שבניגוד לכל מיני “אבקות פלא” הנמכרות במחיר מופרז, מדובר על תוסף תזונה, שאינו יקר כפי שתוכלו ללמוד מכניסה לכל אחד מהמוצרים המומלצים שלנו.

הסיבה הסבירה היחידה לנסות קריאטין אחר, “מתקדם” יותר, היא אם גופכם צרך כל כך הרבה קריאטין, שהוא כבר לא מגיב אליו (או מגיב בצורה מוגבלת). אחרת, פשוט חבל על הכסף.

מה זה קריאטין שעבר מיקרוניזציה (מזעור)?

כפי ששמתם לב, חלק מהמוצרים המומלצים על ידינו הם כאלו שעברו מיקרוניזציה (מזעור). נסביר למה הכוונה.

קריאטין מונוהידרט זוהי תרכובת מולקולת קריאטין עם מולקולה בודדת של מים. צורה זו מאוד יציבה, נטולת טעם, גבישית, וזולה לייצור. החיסרון המרכזי הוא התמוססות לא ממש טובה במים.

על מנת לפתור בעיה זאת, חברות תוספי התזונה פיתחו אבקת חלקיקי קריאטין מונוהידרט שקטנים בערך פי 20 מהחלקיקים הרגילים. זה מה שנקרא Micronized Creatine. פעולה זאת אמורה לשפר התמוססות במים וספיגתו לזרם הדם בצורה טובה יותר.

מהי כמות הצריכה המומלצת?

מומלץ לצרוך קריאטין באחת בשתי שיטות הבאות:
הבחירה הראשונה היא פשוט ליטול בין 3-5 גרם ליום (תלוי במסת השריר ובמשקל שלכם). אם תגלו התמדה ניתן לראות כבר תוך מספר שבועות שינוי פיזי ניכר ושיפור משמעותי בביצועים שלכם.

השיטה השניה, היא להתחיל להעמיס קריאטין, 15-25 גרם במשך חמשת הימים הראשונים, ככה אנו נרווה את תאי השריר באופן מהיר. אחר כך, נעבור לשלב התחזוקה למשך כחודש וחצי בו נצמצם את כמות הקריאטין שנצרוך לחצי ואז למשך כחודש נפסיק לצרוך קריאטין לחלוטין.

ככל אצבע נהוג להכפיל את משקל הגוף פי 0.3 על מנת לחשב את צריכת הקריאטין היומית המומלצת. אולם כמובן, שמומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע על מנת לחשב את המינון המדויק המתאים למשקל גופכם, אופי האימונים והיעד אליו אתם רוצים להגיע.

צעד נוסף בדרך אל היעד

זכרו, הקריאטין זאת לא אבקת קסם שאתם מפזרים (או בולעים ליתר דיוק) ומביאה תוצאות מדהימות. הדרך אל הגוף שתמיד רציתם עוברת בשיפור הרגלי התזונה ושמירה על שגרת אימונים קפדנית.

שילוב הקריאטין בתפריט שלכם הוא צעד חשוב, שיעזור לכם להתמיד באימונים ולהשיג את המטרות שלכם קצת יותר מהר ובאפקטיביות ללא תופעות לוואי בלתי רצויות.
חשוב לבחור מוצר איכותי שנבדק ונוסה על ידי משתמשים רבים לפניכם, בדיוק כמו המוצרים ברשימה שלנו.

סיכום - הקריאטין הטוב ביותר

לסיכום

על פי תוצאות הבדיקה שערכנו עולה כי קריאטין  של חברת אלפה הוא המוצר המומלץ ביותר.
הוא ענה על כל הדרישות שהצגנו במהלך הבדיקה בצורה מעולה. מדובר ביצרן ותיק, מוכר ואיכותי. טעמו נעים, הוא מתמוסס היטב במים ונספג היטב במחזור הדם והמחיר שלו משתלם מאוד.

וכמובן, מעל לכל הוא עושה את העבודה בצורה טובה ולא מזיק לבריאות. בקיצור, מוצר מעולה ומומלץ בחום.

יותם פרל
יותם פרל
יותם הוא מאמן כושר מנוסה ויועץ תזונה. התשוקה שלו לתחום הביאה אותו לשתף את המידע עם העולם באמצעות בלוג זה. ההמלצות שלו ותכניות האימונים כבר עזרו לאלפי אנשים להשיג את הגוף שהם תמיד רצו ובאופן כללי להפוך לבריאים וחזקים יותר.
עשוי לעניין אותך..