שעוני כושר מומלצים

יולי 11, 2022

שעון כושר מומלץ יכול לעזור מאוד לאורך המסע להגשמת יעדים בריאותיים וגופניים. המידע ששעון זה מספק יאפשר לאמוד את התוצאות ולהבין כיצד את מתקדמים.

הבעיה שכיום יש המון שעוני כושר בשוק שקונים אותם ובסוף לא משתמשים בהם כלל מכל מיני סיבות: המדידות לא נכונות ולא עקביות, הממשק לא נח, הפונקציונליות מוגבלת או מוגזמת, וכו'.

בדיוק לשם כך הכנתי את המדריך הזה שיעזור לך לבחור בין שעוני כושר מומלצים עבורך. 

מה זה שעון כושר ואיך הוא עובד?

שעון כושר הוא מכשיר דמוי שעון יד רגיל המשמש למעקב אחר כושר ופעילות גופנית. הוא מגיע במגוון סגנונות וישנם מותגים רבים בשוק, כאשר הפופולריים שבהם כוללים את: Fitbit, Garmin ו-Apple Watch. 

ניתן להשתמש בו כדי לרשום את הפעילויות היומיומיות שלך, למדוד את קצב הלב, למדוד דופק ולנטר כמה זמן ישנים. מכשירים אלה יכולים לעזור לך לעקוב אחר יעדי הכושר ואפילו לתת תזכורות להישאר פעילים. דגמים אלחוטיים יכולים לסנכרן את הנתונים ישירות לסמארטפון או לאפליקציית הכושר המועדפת עליך [1].

שעון כושר

כמה שעוני כושר הם גם עמידים למים ויכולים לעקוב אחר נתוני שחייה, ריצה, רכיבה על אופניים ופעילויות אחרות שעלולות להתרחש מחוץ לחדר הכושר. לחלקם יש מעקב GPS כדי שיוכלו לעקוב אחר המקום אליו אתם הולכים.

הצעד הראשון בבחירת שעון הכושר הטוב ביותר עבורך הוא להחליט מה רוצים שהשעון יהיה מסוגל לעשות. באופן טבעי ככל שהפונקציונליות מתרחבת כך גם המחיר עולה בהתאמה. 

מאפייני שעוני כושר מומלצים

מחיר

הדבר הראשון שצריך לקחת בחשבון בעת רכישת שעון כושר הוא התקציב- ככל שהוא גבוה יותר כך קיימת האופציה לרכוש שעון עם יותר תכונות. עם זאת, יש כמה תכונות קריטיות יותר מהשאר.

חיי סוללה

חלק מהשעונים יכולים להחזיק מעמד עד שבועיים בטעינה בודדת, בעוד שאחרים צריכים להיטען כל יום או יומיים. קיימת עדיפות גבוהה יותר לשעון עם חיי סוללה ארוכים שכן חיי סוללה קצרים מדי עלולים לפגוע משמעותית בחווית השימוש.

ניטור דופק מובנה

אפשרות לניטור דופק שניתן לעשות באמצעות חיישן אופטי או על ידי חיבור רצועת חזה חיצונית, תקל משמעותית על המעקב בזמן פעילות גופנית. התכונה הגדולה ביותר של חיישנים אופטיים היא שהם הרבה יותר נוחים מרצועת חזה חיצונית, וניתן אחר קצב הלב מבלי להפריע לאימון וללא צורך בציוד נוסף.

מד האצה ו-GPS

מדובר ביכולת מעקב GPS שמאפשר לעקוב אחר המיקום בזמן הפעילות בזמן אמת ולספק תובנות מעניינות הקשורות לכך. 

עמידות

עמידות למים בפרט. שעוני כושר עם תכונת עמידות למים נותנים ערך מוסף למי שזקוק לזה. תכונה זאת הופכת את השעון להרבה יותר מתאים לפעילות גופנית שמתרחשת בטבע (או בבריכה) והופכת את האימון להרבה יותר מעניין. שעון כזה יוכל ללוות אותך בכל מקום בכל מזג אוויר. 

תכונות נוספות של שעוני כושר מומלצים

טיפ:

כצרכנים, עליכם להיזהר ממכשירים עם יותר מדי תכונות ולדעת מה אתם צריכים. אל תבחרו במכשיר עם יותר מדי תכונות, במיוחד אם אין לכם צורך אמיתי בהן שכן זה עלול לפגוע ביעילות ובמהירות המכשיר.

בנאדם נכנס לשחות באגם

תמורה למחיר בשעוני כושר

שעוני כושר מומלצים צריכים לספק התאמה לצרכים שלך. יש לוודא שהשעון מוגדר כך שיתאים לצרכים ולמטרות שלך לפני תחילת השימוש בו. חשוב לדעת איזה סוג נתונים רוצים שהשעון ייתן, באיזו תדירות ישלח תזכורות ואיזה סוג של תכונות מעקב אחר פעילות יש לו. הוא צריך להיות מהיר, יעיל ונוח. לכל שעון יש תכונות ספציפיות ובחירתו תלויה ביעדים שמציבים. התאמה מוצלחת תאפשר מעקב יעיל אחר הפעילות ותקל עליך להגיע ליעדי הכושר.

הדרך הטובה ביותר למצוא את שעון הכושר המושלם היא לבצע מחקר מעמיק ולוודא שמבינים מה קונים.

הדבר השני שצריך לקחת בחשבון הוא המחיר. ישנם סוגים רבים ושונים של שעוני כושר בשוק כיום מה שאומר שיש מגוון רחב של מחירים למכשירים אלו, והם תלויים בצורה מוחלטת בצרכים ובמטרות שלכם. למותגים שונים יש תכונות ומחירים שונים, לכן חשוב למצוא את מה שאתם צריכים ואז להשוות מחירים ולמצוא הצעה משתלמת. 

זכרו, שעוני כושר מומלצים יכולים להיות גאדג'ט נחמד לעקוב איתו אחר ההתקדמות שלכם אבל הכי חשוב זה להקפיד על תזונה נכונה ולהתאמן באופן קבוע. 

יותם פרל
יותם פרל
דילוג לתוכן