קביים

ברוך הבא לקוראי kabayim.com, הדומיין עבר לפה עכשיו, תהנו מהמאמר!

נשברה לך הרגל לאחרונה? כנראה תזדקק לקביים בתקופה הקרובה עד להחלמת רגלך. הקביים מהוות כלי עזר חשוב להליכה במקרים של פגיעה ברגל אחת או בשתיהן. הן קיימות מאות שנים ומשתכללות כל הזמן, אך העיקרון נותר זהה, כאשר מטרת הקביים היא להעביר את מסת הגוף מהרגליים לזרועות ולהקל עליהן משמעותית בתקופת ההחלמה מפגיעה. ההתקדמות נעשית באמצעות העברת הקביים קדימה, השענות עליהן והבאת הרגליים קדימה. העיקרון הפשוט הזה עוזר מאוד לפגועי הרגליים ומאפשר לאחר קצת תרגול טיולים בחוץ ואפילו עלייה במדרגות.  

קרא עוד: אבקת חלבון מומלצת

קרא עוד: כדורים להרזיה

אילו סוגי קביים קיימים?

אחד המאפיינים החשובים המשפיעים על נוחות הקביים הוא עיקרון התאמת אורך הקב לגובה המשתמש לתפעול נח, בטוח ויעיל. בשנת 1945 הומצאו הקביים הטלסקופיות שגובהן ניתן לשינוי. מאז היו עוד מספר שכלולים ונסקור כעת את סוגי הקביים המרכזיים הקיימים כיום.

קביים קנדיות – קבי אמה 

 זהו הסוג הנפוץ ביותר של קביים כיום. אל חלקו העליון של המוט מחובר חישוק שמתלבש על הזרוע. במרכז המוט ישנה ידית אחיזה אנטומית, המאפשרת אחיזה נוחה ומותאמת למבנה היד (ידית אנטומית אחת מותאמת לכף יד שמאל ואחרת ליד ימין),  שמאפשרת לכם לבצע את העברת וחלוקת מסת הגוף מהרגליים אל הידיים. ניתן לבצע התאמה לטבעות הזרוע שתהיינה פתוחות או סגורות על מנת לייצר נוחות מקסימלית למשתמש. ההבדל הוא שהטבעות הסגורות יחזיקו את הקב מחובר ליד ויאפשרו לבצע פעולות עם הידיים מבלי לאחוז את הקב דרך ידית האחיזה, אך הקב נשאר צמוד אליך כל הזמן. הטבעות הפתוחות יתאימו יותר לאלו המעוניינים להסתובב לפעמים ללא הקביים כלל ופשוט להניח אותם בצד. 

קביים קנדיות הינן כמובן טלסקופיות. תוכלו להתאים אותן לגובה שיהיה נח לכם להשתמש בהן. התאמת הגובה נעשית ב-2 צורות. ניתן להתאים את גובה הטבעת ביחס לזרוע והתאמת הגובה הכולל של הקב. כך תוכלו להשיג התאמה מירבית למימדי גופכם.  

קרא עוד: גיינר מומלץ

אם חלילה ילדכם שובר את רגלו, ישנן כיום קבי-אמה קנדיות המאופיינות בצבעים עליזים, שילדים מחבבים. הקביים הינן טלסקופיות המותאמות בגודלן ובפונקציונליות שלהן לילדים. הן עשויות אלומיניום, חומר מוצק מצד אחד וקל לנשיאה מצד שני, מה שיאפשר לילדכם להתנייד באמצעות קביים אלו בקלות יחסית.  

קביים אוקסילריות (קביים לבית השחי) 

קביים אוקסילריות או קבי שעינה היו פופולריים מאוד בעבר. הן בהחלט עושים את העבודה ומקלים על ההתניידות במקרה של פגיעות רגליים. התמיכה בקביים אלו מגיעה מאזור בית השחי והן מצוידות בידיות אחיזה לכפות הידיים. על מנת למנוע אי נוחות כתוצאה מממשקל הגוף בבית השחי, חלקן העליון של הקביים הללו מרופד והקביים עצמן עשויים כמובן מאלומיניום. קביים אלו מגיעים במגוון גדלים על מנת לייצר התאמה לגבהים שונים. כמו כן, לרוב ניתן לשנות את גובה הקב עצמו ואת מיקום הידיות על מנת להתאים את הקביים למשתמש. כיום הקביים הקנדיות די דחקו את הקביים האוקסילריות מחוץ לתמונה מכיוון שהן מספקות חוויית משתמש טובה יותר. 

 

קרא עוד: מורינגה להרזיה

קביים חשיבות הנוחות והגובה

על אף שזאת נראית פעולת תזוזה די פשוטה, לרוב ידרשו מספר שעות על מנת להתנייד עם הקביים בצורה בטוחה. כאמור, המשתנה החשוב ביותר שישפיע על נוחות ואפקטיביות השימוש הוא התאמת אורך הקביים לגובה המשתמש.כיום, בניגוד לעבר, הקביים מאוד דינמיים וניתנים לכיוונון בהתאם לצרכים שלכם. ניתן לכוון את המרחק בין ידית האחיזה ובין המשענת ואת אורך הקביים בזכות היותן טלסקופיות. ברגע שהקביים מתאימים במדויק למשתמש  מבחינת הגובה, הן יאפשרו לו ללכת ולהתנייד בצורה בטוחה ויציבה וישפרו את ההרגשה הכללית ויהוו זרז גם להחלמת הרגל הפגועה.