תה להרזיה

פברואר 15, 2023

תה לא רק משמש להרפיה והירגעות. לשתיית תה יש כמה יתרונות בריאותיים פוטנציאליים והיא אף עשויה לתמוך במאמצים שלכם לרדת במשקל. חשוב לדעת שאפילו התה הטוב ביותר לירידה במשקל לא יעזור לכם להשיל קילוגרמים או לשרוף שומן בטני בן לילה, אבל הם יכולים להוות תוספת נהדרת לשגרת תזונה בריאה ואימונים באופן קבוע. אחת הדרכים להפיק את המרב מהתה שלכם היא לשתות כוס מיד לאחר הארוחה.

תה הוא גם דרך מצוינת לשמור על כמות נוזלים מספקת בגוף. כאשר אתם מיובשים, אתם עלולים להשתוקק למתוקים ומאכלים מעובדים אחרים כאשר בפועל אתם פשוט באמת צמאים. בנוסף, תה צמחים יכול לסייע בשיפור איכות השינה ובכך גם לתרום לירידה במשקל, שכן מנוחה מספקת יכולה להפחית את רמות הרעב וההשתוקקות למתוקים.

הערה: נשים בהריון צריכות להימנע מתה צמחים המכיל שורש ליקוריץ, שעלול להזיק במינונים גבוהים. במקום זאת, היצמדו לאפשרויות אחרות כמו מנטה, קמומיל וג'ינג'ר. כמו כן, הקפידו לא להרבות בצריכת תה עם קפאין.

איזה תה כדאי לכם לנסות? יצרנו לך כאן רשימה של 10 סוגי התה הטובים ביותר לירידה במשקל.

1. תה ירוק

מחקר תזונה קלינית אחד מצא שתמצית תה ירוק יכולה להוביל לירידה במשקל ואף להפחתת קו המותניים אצל נשים לאחר 12 שבועות. ייתכן שהסיבה לכך היא שתמצית תה ירוק מורידה משמעותית את רמות הגרלין בגוף, שהוא הורמון הרעב. תה ירוק גם הוריד את רמת הכולסטרול אצל המשתתפים במחקר.

חשוב לדעת, תה הוא תוסף שאינו מוסדר על ידי ה-FDA. זה אומר שאתם לא תמיד יכולים להיות בטוחים כמה תה ירוק או תמצית תה ירוק אתם באמת מקבלים במנת מוצר אחת. כמות המרכיבים הללו עשויה להשתנות ממוצר למוצר. העדיפו ללכת על מוצרים אורגניים, טבעיים ופחות מעובדים אשר יעניקו לכם כמות גבוהה יותר של תמצית תה ירוק טהורה.

2. תה שחור

תה שחור עשוי לעזור לכם לרדת במשקל, אבל זה כנראה נובע בעיקר מתכולת הקפאין שלו. הקפאין יכול להעניק קצת יותר אנרגטיות במהלך היום. יותר אנרגיה שווה ליותר פעילות גופנית, מה שיכול לעזור לכם לשרוף כמה קלוריות נוספות ולהוריד באחוזי השומן.

3. תה לבן

בעוד שהתה הלבן לא נחקר מספיק כמו התה השחור והירוק, כמה ראיות מצביעות על כך שהוא עשוי לעזור בירידה במשקל. תמצית תה לבן הוכחה כמפחיתה הצטברות שומן בעכברים על ידי הגברת חילוף החומרים, על פי מחקר משנת 2019. אבל עדיין יש צורך במחקר נוסף כדי לתמוך באופן מלא בטענה הזו ולהוכיח אם היא חלה על בני אדם.

4. תה צמחים

ישנם סוגים רבים ושונים של תה צמחים, כמו למשל מנטה, לוונדר, היביסקוס, ג׳ינג׳ר, למון גראס, וקמומיל. בעוד ששתיית כוס תה צמחים לא יכולה להפחית את השומן בבטן בפני עצמה, לכל סוג של תה צמחים יש את היתרונות שלו. תה ג'ינג'ר למשל, מכיל את התרכובת ג'ינג'רול, שהיא נהדרת לנפיחות וגזים. יש לו גם תכונות אנטי דלקתיות שיכולות להרגיע את מערכת העיכול שלכם.

5. תה מאצ'ה

מאצ'ה הוא תה ירוק יפני הנמכר כאבקה. הוא מכיל יותר נוגדי חמצון מאשר סוגים אחרים של תה. הוא נחשב לתה הירוק האיכותי ביותר בשוק.

שתיית תה מאצ'ה פעמיים ביום, למשל בבוקר ולאחר מכן 30 דקות לפני אימון גופני, יכולה להגביר את חמצון השומן ולשרוף מעט יותר קלוריות על פי מחקר של כתב העת הבינלאומי לתזונת ספורט ומטבוליזם של פעילות גופנית. אבל חשוב לציין שהמחקר היה קטן, ועדיין צריך לבצע מחקר נוסף.

שימו לב שמאצ'ה מכילה כמות גבוהה של קפאין, לכן מומלץ להימנע משתיית תה מאצ'ה בערב.

6. תה רויבוס

תה רויבוס הוא סוג של תה צמחים הגדל בדרום אפריקה. קיימים רויבוס אדום ורויבוס ירוק, שמעובדים בצורה שונה – האדום מותסס, בעוד שהירוק לא.

סקירה בכתב העת Planta Medica הגיעה למסקנה שתרכובת האספלטין בתה רויבוס עלולה להגביר את חילוף החומרים של סוכר ושומן. אתם יכולים לצרוך תרכובת זו על ידי שתיית תה רויבוס או על ידי צריכת תמצית רויבוס ירוקה, המכילה ריכוז גבוה של אספלטין. גם כאן, עדיין יש צורך במחקר נוסף (במיוחד על בני אדם) כדי לאשר את ההשפעות.

7. תה אולונג

תה אולונג מכיל קפאין והוא עשוי לעזור לכם לשרוף יותר אנרגיה מכיוון שהוא ממריץ שריפת שומנים ומעלה את קצב חילוף החומרים. הוא עשוי לסייע בהורדת אחוזי השומן בגוף, לפי סקירה ב- Food Science and Human Wellness.תה אולונג

8. תה מאטה

מאטה עשוי להיות בעל יתרונות משמעותיים לירידה במשקל. מחקר אחד של Journal of Functional Foods מצא כי תה מאטה יכול לעזור לכם לשרוף יותר קלוריות ולרדת במשקל. הוא גם יכול להוריד את רמת הכולסטרול בדם.

9. תה סגול

תה סגול הוא סוג של תה ירוק שפותח לראשונה בקניה. מחקר קטן אחד ב-International Journal of Biomedical Science מצא שקפאין בעלי תה סגול ובתמצית יכול לסייע בעיכוב ספיגת שומן בגוף. עשרה משתתפים גברים במחקר ראו ירידה במשקל והורדת השומן בגוף לאחר צריכה של 100 עד 200 מ"ל של תה פעמיים ביום במשך חודש אחד.

10. תה פואר

תה פואר מותסס מגיע ממחוז יונאן בסין ומהווה אמצעי עזר פופולרי לירידה במשקל באסיה. הוא מכיל פוליפנולים אשר יכולים לעזור להילחם ברדיקלים חופשיים ולנקות רעלים. בנוסף, יש להם השפעות נוגדות השמנת יתר, על פי מחקר שפורסם ב- Food Research International.

יותם פרל
יותם פרל
דילוג לתוכן