7 יתרונות בריאותיים מפתיעים של צחוק

מאי 25, 2023

צחוק אולי לא התרופה הטובה ביותר, אבל זה עדיין די טוב. מדענים השקיעו שנים בחקר צחוק, ומחקרים עדיין מראים שלמנה טובה של צחוק יש יתרונות גדולים עבור הגוף שלך.

להלן שבעה יתרונות בריאותיים של צחוק:

1. מקל על כאב

צחוק אמיתי משחרר אנדורפינים. אחת ההשפעות של שחרור הורמון זה היא שהוא מגביר את סבילות הכאב. מחקר אחד גרם למשתתפים לצפות ב-15 דקות של מופע קומדיה בקבוצה. סבילות הכאב שלהם עלתה ב-10% יותר מאשר לפני הצחוק. עבור אלה שצפו בתוכנית קומית לבד ולא עם אחרים, גם סובלנות הכאב שלהם גדלה, אך היא הייתה מעט פחות מ-10%.

2. מגדיל את הסיכוי להיכנס להריון

מחקר משנת 2011 הראה שלנשים שעוברות הפריה חוץ גופית יש סיכוי גבוה יותר ב-16% להיכנס להריון כשהן מבדרות על ידי ליצן מאשר לאלה שלא נתקלו בליצן.

3. עוזר ללב שלך

צחצוח טוב בריא ללב שלך. זה עוזר ללב שלך על ידי הגדלת כמות החמצן בדם שלך והגברת קצב הלב שלך. זה גם מפחית את נוקשות דופן העורקים – קשר למחלות לב וכלי דם.

4. מחזק את המערכת החיסונית שלך

צחוק יכול לעזור לך להישאר בטוח מפני וירוסים על ידי שיפור המערכת החיסונית שלך. צחוק משחרר יותר נוגדנים נגד זיהום [1] כדי לעזור להגן על הגוף שלך מפני זיהום.

5. עושה אותך מאושר יותר

צחוק עוזר להאיר את מצב הרוח שלך. זה יכול להפחית דיכאון כרוני וחרדה, כמו גם להקל על ההתמודדות עם מצבים מאתגרים.

6. מפחית מתח

יתרונות בריאותיים מפתיעים של צחוק

הגוף שלך משחרר קורטיזול כשאתה בלחץ. מכיוון שהוא ידוע כהורמון הלחץ, קורטיזול מקבל ראפ רע, אבל הוא ממלא תפקיד חשוב בגוף. זה עוזר בניהול רמות הסוכר בדם, מפחית דלקות, מנהל את חילוף החומרים ומפעיל את תגובת הלחימה או הבריחה בגופך בזמנים קריטיים. אבל יותר מדי קורטיזול והגוף שלך מרגיש את הלחץ הזה.

תרופות טבעיות כמו נטילת כדורי הרגעה מומלצים וצחוק הן אחת הדרכים הטובות ביותר לסייע בוויסות הקורטיזול. צחוק מגביר את צריכת החמצן שלך, מה שממריץ את זרימת הגוף ומפחית את רמות הקורטיזול שלך. כמה מחקרים מראים שעצם הצחוק – יכול להיות בעל השפעות חיוביות להורדת מתחים.

7. מרגיע את הגוף שלך

מתח גורם לשרירים שלך להימתח. צחוק יכול לעזור להקל על מתח כי זה מרפה את השרירים שלך. צחוק טוב יכול להקל על השרירים שלך ממתח נוסף למשך עד 45 דקות מכיוון שהוא ממריץ את מחזור הדם.

לקחת הפסקת טיפול עצמי ולמצוא דברים משעשעים כמו סטנדאפ, אבל למען הבריאות שלך, זה חיוני. אפילו 15 דקות ביום לעשות משהו שמצחיק אותך יכול לעזור לך לחיות עד הפנסיה. לחלופין, אם שום דבר לא נראה לך מצחיק, פשוט תכריח צחוק מזויף ותראה מה קורה.

יותם פרל
יותם פרל
דילוג לתוכן