טריבולוס מומלץ: המדריך לבחירת תוסף התזונה

יוני 5, 2022

7 תוספים נבדקו
6 שעות מחקר
51 ביקורות שנבחנו
ללא פרסומות

אם מחפשים תוסף המאיץ את קצב תהליכי הצמיחה של השרירים, מגביר ערנות ועוזר בהתאוששות בין האימונים. אז הפתרון הטבעי עבורכם יכול להיות טריבולוס.
הבעיה שיש המון חומרים חלקם טבעיים חלקם פחות שמתיימרים לעשות את העבודה. על כן, יצאתי ואיתרתי מוצר טבעי ובטוח שבאמת עושה את העבודה מבלי לסכן את בריאותכם.


טריבולוס - דרך הבריאות שלי

מדריך לתוסף טריבולוס

טריבולוס (Tribulus terrestris) הוא צמח המייצר פרי מכוסה קוצים. הוא ידוע באופן מסורתי כ״אפרודיזיאק״ בתרבויות שונות.

לטריבולוס יש כימיקלים שעלולים להגביר רמות של הורמונים מסוימים בגוף. אבל נראה שהוא אינו מגביר את ההורמונים הגבריים (טסטוסטרון) בבני אדם.
אנשים משתמשים בטריבולוס לטיפול בבעיות בריאות כגון הפרעות בתפקוד המיני, אי פוריות, כאבי חזה, ערמונית מוגדלת ומצבים רבים אחרים, אך אין ראיות מדעיות טובות התומכות ברוב השימושים הללו.

שימושים ויעילות

יעיל פוטנציאלי עבור:

  • בעיות מיניות המונעות סיפוק במהלך פעילות מינית. נטילת טריבולוס דרך הפה יכולה לשפר את החוויה המינית אצל נשים שיש להן הפרעות בתפקוד המיני או תשוקה מינית נמוכה. נטילת טריבולוס דרך הפה יכולה גם לשפר את הסיפוק המיני אצל גברים עם תשוקה מינית נמוכה. לעיתים שווה לשקול לשלב, עם תוסף מומלץ לחיזוק האון הגברי
  • ביצועים אתלטיים. נטילת טריבולוס דרך הפה, לבד או עם צמחי מרפא ותוספי מזון אחרים, לא בטוח בוודאות שתשפר את הגוף או את ביצועי האימון אצל ספורטאים.

 יש עניין בשימוש בטריבולוס למספר מטרות נוספות, אבל אין מספיק מידע אמין כדי לומר אם הוא עשוי להועיל. אם המטרה של הטריבולוס מבחינתכם היא לעזור בגדילת השריר, יתכן שתרצו לקרוא גם על תוסף האשווגנדה, שמציע יתרונות דומים. 

תופעות לוואי

כאשר נלקח דרך הפה טריבולוס הוא אולי בטוח עבור רוב האנשים כאשר הוא נלקח במינונים של 750-1500 מ"ג מדי יום למשך עד 90 ימים. תופעות הלוואי הן בדרך כלל קלות ולא שכיחות, אך עשויות לכלול כאבי בטן, התכווצויות ושלשולים. אין מספיק מידע מהימן זמין כדי לדעת אם טריבולוס בטוח לשימוש בצריכה למשך יותר מ-90 יום או מה עשויות להיות תופעות הלוואי.

סביר להניח שאכילת הפרי המכוסה של טריבולוס אינה בטוחה. היו דיווחים על בעיות ריאות חמורות עקב אכילת הפרי [1].

אמצעי זהירות ואזהרות מיוחדות

הריון: נטילת טריבולוס במהלך ההריון עשויה להיות לא בטוחה. מחקר בבעלי חיים מצביע על כך שטריבולוס עלול לפגוע בהתפתחות העובר.

הנקה. אין מספיק מידע אמין כדי לדעת אם טריבולוס בטוח לשימוש בזמן הנקה. כדי לקחת משנה זהירות, מומלץ להימנע משימושו במהלך תקופת ההנקה.

 ניתוח: טריבולוס עשוי להשפיע על רמות הסוכר בדם ולחץ הדם. זה עלול להפריע לרמת הסוכר בדם ולבקרת לחץ הדם במהלך ואחרי הניתוח. הפסיקו להשתמש בטריבולוס לפחות שבועיים לפני ניתוח מתוכנן.

אישה בהריון


טריבולוס - דרך הבריאות שלי
יותם פרל
יותם פרל
אולי יעניין אותך..
דילוג לתוכן