אבקת חלבון ללא סוכר – המוצרים המומלצים ביותר

15 אבקות חלבון נבדקו
28 שעות מחקר
59 ביקורות שנבחנו
ללא פרסומות

בין אם אתם לא אוהבים ממתיקים מלאכותיים ובין אם אתם מנסים להפחית בצריכת סוכר, בנינו לכם רשימה של אבקות החלבון המושלמות בשבילכם.

נכון לעכשיו, כנראה שמה שאתם מכירים זה אבקת חלבון; תוסף במחיר סביר שצריכתו מוסיפה בממוצע 20 גרם חלבון לארוחה בקלות ובנגישות. אם יצא לכם לנסות בעבר אבקות חלבון, בוודאי שמתם לב למצב שחוזר על עצמו: רוב התערובות מכילות מחזקי טעם וממתיקים.

אמנם זה לא בהכרח דבר רע (זה ללא ספק הופך אותן לטעימות יותר), אך ייתכן שתעדיפו אבקת חלבון נטולת סוכר בגלל העדפות טעם או האופן שבו אתם מתכוונים להשתמש בה.

בדקנו, חקרנו וריכזנו רשימה של אבקות החלבון הטובות ביותר שאינן ממותקות.

הבחירה שלנו

אבקת חלבון מומלצת ללא סוכר

בין אם אתם לקוחות קבועים של אבקות חלבון ובין אם אתם קונים בפעם הראשונה, סביר להניח שאתם חווים בלבול ומוצפים מאינספור האפשרויות ומההתחכמויות שעל התוויות. לכן כדאי להתמקד באבקת החלבון ללא סוכר הטובה ביותר העומדת לרשותכם.

כדי לעשות את הבחירה פשוטה, ההמלצה היא ללכת עם אבקות החלבון הפשוטות יותר עם רשימות מרכיבים קצרות משום שכך יש פחות סיכוי "ליפול" על רכיבים שעלולים להוות איום לבריאות הגוף, להכיל מזהמים או להוות איום לאלרגיה וזה מאפשר לצרכן להימנע מטעויות ולקחת מהמדף את המוצר שבאמת עדיף עליו.

אבקת החלבון המומלצת ללא סוכר של אלפא נקייה לחלוטין ממתיקים, כולל סוכר, ממתיקים מלאכותיים, ממתיקים לא תזונתיים כמו סטיביה או תמצית פירות נזיר, או אלכוהול סוכר.

מה זאת אומרת אבקת חלבון ללא סוכר?

מותגים רבים מבינים שאנשים מעדיפים שבאבקת החלבון שלהם לא יהיו ממתיקים מסוימים (או שלא יהיו ממתיקים בכלל).
לכן כאשר מוצר הוא ללא תוספת סוכר, ידאגו בדרך כלל לציין את זה על האריזה בצורה בולטת.

מבחינה טכנית, מותג יכול להצהיר שאבקת החלבון שלו ללא סוכר כל עוד הוא אינו מכיל תוספות של סוכרים, כגון סוכר קנים.
יחד עם זאת,
ההגדרה שלנו לאבקת חלבון ללא סוכר היא שהיא נקיה מכל סוג של ממתיק.

מלבד הסוכר שכולנו מכירים, ישנם ממתיקים טבעיים, שלמרות שמקורם מן הצומח אין בהם ערך תזונתי.
מטרתם היא להמתיק את המוצר מבלי להעלות את הערך הקלורי שלו כמעט כלל.
הסיבה שבוחרים בהם היא משום שהם המכילים מעט מאוד קלוריות. דוגמה לממתיקים מסוג זה הם הסטיביה ופרי הנזיר.

מותגים של אבקות חלבון עשויים להשתמש גם בממתיקים מלאכותיים נטולי קלוריות.
למרות שה- FDA אישר שישה ממתיקים מלאכותיים (אצלסולפאם אשלגן [נקרא גם אס -סולפאם K], אספרטיים, סכרין, סוכרלוז, ניוטאם ואדבנטאם), מומלץ להימנע מהם כמה שניתן.

נערכו מחקרים רבים המראים שלממתיקים מלאכותיים יכולות להיות השלכות שליליות בגוף.
בחירה במזונות מתוקים באופן טבעי ולא מלאכותי היא הבריאה ביותר.

אז למה כדאי לצרוך אבקות חלבון ללא סוכר?

ישנן מספר סיבות מדוע אבקת חלבון ללא סוכר עדיפה. ראשית, רוב האנשים מערבבים אבקת חלבון עם פירות או מרכיבים אחרים שבאופן טבעי ממתיקים את המנה שלהם, כך שהם לא בהכרח זקוקים לתוספת ממתיקים של האבקה עצמה.

לדוגמה, אבקת חלבון לא ממותקת היא בחירה מושלמת אם אתם רוצים להוסיף את האבקה לשייק עתיר סוכר או אם אתם מוסיפים את האבקה למאפים (כמו למשל פנקייק חלבון).
בשני המקרים, אתם לא רוצים שהמתיקות הנוספת מאבקת החלבון תפריע למתכון שלכם.

סיבה נוספת שתגרום לכם להעדיף אבקת חלבון ללא סוכר היא אם אתם לא אוהבים את הטעם של ממתיקים כמו סטיביה, ממתיקים מלאכותיים או סוכר אלכוהולי, שלרוב יכול להיות מריר ולהשאיר טעם לוואי בפה.

וסיבה נוספת יכולה להיות שאולי שמעתם כי תחליפי סוכר וממתיקים מלאכותיים מזיקים לכם ואתם מחפשים דרך להוציא אותם מהתזונה שלכם. מוטב להגביל את צריכת הממתיקים הללו ולהשתדל להמתיק את התפריט באמצעות מזונות מלאים העשירים בחומרים מזינים וסיבים כמו פירות טריים.

בחור שרירי

אז איך אנחנו יודעים שאבקת החלבון שקנינו היא באמת ללא סוכר או ממתיקים?

בעוד על האריזה יכול להיות שיוצהר כי מוצר זה "ללא סוכר", או שתהיה איזו תווית כזו או אחרת, חשוב תמיד ללכת אל גבי האריזה ולקרוא את פירוט הרכיבים, על מנת לוודא שאכן אין אף ממתיק שלא מטיב לגוף שלנו.

ליצרנים עדיין קיימת הזכות המשפטית לטעון כי המוצר אינו ממותק או ללא תוספת סוכר ובכל זאת להכניס ממתיקים מלאכותיים.
טריק נוסף הוא שכותבים על האריזה "ללא תוספת סוכר קנים* (או ממתיק מסוג אחר לצורך העניין).
זה בדרך כלל סימן לכך שאמנם אין את אותו ממתיק ספציפי, אבל יש ממתיקים מסוג אחר.

סיכום - אבקת החלבון ללא סוכר הטובה ביותר

אבקות חלבון ללא סוכר יכולות לשמש כתוספת חלבון מצוינת לתזונה היומית שלכם וכמובן לשפר את תוצאות האימון הספורטיבי ע”י התרומה להגדלת מסת השריר וקיצור זמן ההתאוששות. אבקות החלבון הן חלק בלתי נפרד משגרת האימון של ספורטאים כיום.ֶ

לאחר בדיקת כלל המוצרים אנו ממליצים על אבקת החלבון ללא סוכר של אלפא. מדובר באחת מאבקות החלבון המובילות בעולם, נעשתה עבודת מחקר ופיתוח מקיפה על מנת להוציא אל הפועל את הסדרה הזאת של תוספי התזונה לספורטאים ומדובר במוצר לא פחות ממושלם.

יותם פרל
יותם פרל
יותם הוא מאמן כושר מנוסה ויועץ תזונה. התשוקה שלו לתחום הביאה אותו לשתף את המידע עם העולם באמצעות בלוג זה. ההמלצות שלו ותכניות האימונים כבר עזרו לאלפי אנשים להשיג את הגוף שהם תמיד רצו ובאופן כללי להפוך לבריאים וחזקים יותר.
עשוי לעניין אותך..