זריקות להרזיה: הדרך המהירה להיפטר משומן עודף

יולי 8, 2022

שורף שומן BurnEat
  • אנחנו תמיד ממליצים על כושר גופני ותזונה נכונה לפני כל שימוש בכדורים או תוספים כלשהם להורדה במשקל. אין במידע בכתבה זאת תחליף להוועצות עם רופא או רוקח בטרם רכישת התכשיר והתחלת השימוש בו. כמו כן, מומלץ להתייעץ עם רופא או רוקח בכל הנוגע למטרות ואופן השימוש, תופעות לוואי, ואינטראקציה עם תכשירים אחרים. 

זריקות להרזיה המסת שומן הוא הליך חדשני להפחתת שומן. בהשוואה לדרך המסורתית של הפחתת שומן, זוהי דרך עדינה יותר שאינה משבשת את תפקוד הגוף. כיום, הרבה אנשים נאבקים להוריד ממשקל הגוף שלהם ועושים כל שביכולתם כדי להיות בכושר. פעילות גופנית ותזונה נכונה הן תמיד פתרונות יעילים.

עם זאת, חלקים מסוימים בגוף אינם ניתנים לתיקון, לא משנה כמה אתם מתאמנים או שומרים על דיאטה קפדנית. יש אנשים שרוצים תוצאות מיידיות כדי שיוכלו לוותר על פעילות גופנית, במיוחד אם זה רק חלק אחד או שניים בגוף שצריך לתקן. במקרה זה, זריקות המסת שומן עשויה להיות חלופה טובה, ואינכם צריכים להזיע כדי להשיג את המטרה האסתטית שלכם.

מהן זריקות המסת שומן?

זריקת המסת שומן היא טיפול המפרק אדיפוציטים (תאי שומן) ומהווה חלופה לא ניתוחית להפחתת שומן. המרכיב העיקרי של זריקות אלו הוא חומר הנקרא חומצה דאוקסיכולית, שהיא חומר טבעי המצוי בגוף ומסייע לעיכול שומנים.

היתרונות של זריקות המסת שומן

מלבד היותו הליך עדין ולא פולשני בהשוואה לליפוליזה כירורגית, לטיפולי הזרקת המסת שומן יש מספר יתרונות נוספים. חלק מהיתרונות כוללים:

  • יעילות בהפחתה או סילוק שומנים, במיוחד באזור הסנטר
  • שיפור הביטחון הפסיכולוגי והפיזי בגלל השיפור במראה החיצוני
  •  אין צורך בזמן השבתה והתאוששות ארוכה 
  • תוצאות בעלות מראה טבעי
  • תוצאות ארוכות טווח (עם שמירה נכונה על המשקל)
  • ללא חתכים וצלקות
  • תופעות לוואי מינימליות

יתכן שתרצו לקרוא גם על מדבקות לכאבי גב

מזרק

הליך זריקות המסת שומן

ההליך של טיפול בזריקה להמסת שומן נמשך רק 20 דקות עד שעה לכל היותר, תלוי בכמות השומן שממנו נפטרים וכמה חלקי גוף מטופלים. ההליך אמור להתבצע על ידי מנתח פלסטי מוסמך שיש לו מספיק וניסיון בהפחתת שומן באמצעות הזרקה.

לתוצאות מיטביות, הליך זה צריך להיעשות פעמיים עד חמש פעמים עם מרווח של ארבעה עד שישה שבועות, או שמונה שבועות לכל היותר. להלן השלבים במהלך טיפול זריקת המסת שומן:

1. לפני תחילת ההליך יחתום המטופל על טופס הסכמה, והוא יצולם לצורכי תיעוד.

2. לאחר מכן הרופא מצייר גבול באזור עליו יעבוד אצל המטופל. לאחר שיצר את קווי המתאר, הוא מסמן נקודות הזרקה במרחק של 1 ס"מ זה מזה, ויוצר מנחה דמוי רשת.

3. בדרך כלל, אין צורך בהרדמה במהלך ההליך מאחר וההזרקה אינה מייצרת אי נוחות רבה מדי. עם זאת, אם המטופל רגיש לתחושת דקירת המחט, ניתן להשתמש בהרדמה מקומית.

4. לפני שהרופא מזריק את מקום הטיפול הוא מוודא שהוא עבר חיטוי. באמצעות הרשת, הוא מתחיל להזריק את האזור. הכמות הרגילה המוזרקת לכל מפגש היא 3-5 מ"ל של חומצה דאוקסיכולית, והיא מחולקת למספר זריקות. עבור כל דקירה, ניתן מינון של 0.2-0.3 מ"ל, הכולל 30-50 מ"ג של חומצה דאוקסיכולית לכל מפגש.

5. בעת הזרקת החומצה הדאוקסיכולית, מומלץ מאוד לצבוט את האזור באמצעות היד הלא דומיננטית כדי לוודא שהם מזריקים את המקום הנכון. על כל דקירה בזריקה, הרופא מקפיד להחדיר בין 6-10 מ"מ לעומק היות והשומנים נמצאים בעומק הדרמיס [1].

6. לאחר שסיים להזריק את אזור הטיפול במינון מספיק, הוא ימרח אנטיביוטיקה מקומית כדי לוודא שהאזור הטרי שדקר לא יידבק כשהמטופל יעזוב את המרפאה.

בחורה עולה על משקל

התאוששות מזריקת המסת שומן

אחד הדברים הטובים ביותר בזריקות המסת שומן, שמועיל במיוחד עבור אנשים שאינם יכולים להרשות לעצמם לקחת ימי חופש מהעבודה, הוא שתהליך זה אינו מצריך השבתה. למרות שזה נורמלי לחוות אדמומיות, נפיחות וכאבים במקום הטיפול.

קיימת גם אפשרות שהאזור המטופל ירגיש נוקשה, אך אין מה לדאוג מכיוון שהוא יתרכך עם הזמן. זה לוקח בערך 6 עד 8 שבועות כדי לראות את התוצאות עד שהנפיחות והחבורות נעלמות.

כמה זמן נמשכת ההשפעה של זריקות להרזיה?

ההשפעות של זריקות להרזיה נמשכות לאורך זמן כל עוד שומרים על משקל יציב ובריא. מכיוון שההזרקה הורגת תאי שומן, התוצאה יכולה להיחשב כקבועה כל עוד שומרים על משקל יציב, שכן, עלייה במשקל פירושה הוספת תאי שומן אשר יכולים להחזיר את מראה האזור למצבו לפני מתן זריקות המסת שומן. כאשר זה קורה, ייתכן שתצטרכו לעבור סבב נוסף של זריקות המסת שומן הדורש שניים עד ארבעה מפגשים במרווחים של בין שישה עד שמונה שבועות, שזה הזמן הסטנדרטי להחלמת הנפיחות.

עד כמה זריקות להרזיה יעילות?

זריקות המסת שומן מספיקות כדי להיפטר מעודפי שומנים בפנים ובגוף. התוצאות במחקר אחד הראו כי לזריקות יעילות גבוהה יותר על הפנים, במיוחד באזורי לסת. תוצאות טובות נראות גם באזור הגב בקו החזייה וגם הזרועות בהשוואה לירכיים ולמתניים.

האם זריקות המסת שומן עובדות על הבטן?

כן, ישנן זריקות הרזיה להמסת שומן אשר פועלות היטב באזור הבטן, כמו גם בחלקים אחרים של הגוף כמו הסנטר, הזרועות, הירכיים והגב. עם זאת, התוצאות הטובות ביותר נצפו כאשר נעשו על אזור הפנים.

שורף שומן BurnEat
נטע לוי
נטע לוי
דילוג לתוכן