כדורי טסטוסטרון

אפריל 11, 2022

15 מוצרים נבדקו
20 שעות מחקר
109 ביקורות שנבחנו
ללא פרסומות
  • אנחנו תמיד ממליצים על כושר גופני ותזונה נכונה לפני כל שימוש בכדורים או תוספים כלשהם להורדה במשקל. אין במידע בכתבה זאת תחליף להוועצות עם רופא או רוקח בטרם רכישת התכשיר והתחלת השימוש בו. כמו כן, מומלץ להתייעץ עם רופא או רוקח בכל הנוגע למטרות ואופן השימוש, תופעות לוואי, ואינטראקציה עם תכשירים אחרים. 

טסטוסטרון הוא הורמון חיוני לגברים ולנשים כאחד, אך תפקידו משמעותי יותר אצל גברים אשר אצלם הרמות גבוהות יותר באופן טבעי.
הוא תורם לבריאות ולהתפתחות המינית של הגבר, לפוריות, גדילת שרירים, הורדת שומן ולמגוון תהליכים נוספים החשובים לתפקוד הגוף. רמת הטסטוסטרון יורדת עם הגיל, ובמקביל מחקרים מראים כי קיים חשש לירידה כללית ברמות הטסטוסטרון בארצות הברית. מה שמצביע על כך שאורח חיים והרגלים הנוגעים בבריאות הגוף ממלאים תפקיד גם כן.


טריבולוס - דרך הבריאות שלי

מתי כדורי טסטוסטרון יכולים לעזור?

אם אתם מחפשים דרך פשוטה להעלות את רמות הטסטוסטרון באופן טבעי, ישנם מספר תוספי תזונה אשר עשויים להיות מועילים לכך. מוצרים אלה יכולים להיות שימושיים במיוחד עבור אנשים עם רמות נמוכות של טסטוסטרון או עם בעיות פוריות. יחד עם זאת, אם אתם חווים תסמינים חמורים של טסטוסטרון נמוך – כגון רמות אנרגיה נמוכות, ירידה בחשק המיני או ירידה במסת השריר – ייתכן שיהיה צורך בטיפול נוסף. אם זה המקרה, מומלץ לבדוק עם הרופא המטפל בכדי לראות אם יש צורך בטיפולים אחרים, כגון זריקות טסטוסטרון או תרופות מרשם.

כיצד לבחור תוסף להגברת טסטוסטרון

ישנם מספר גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון בעת רכישת תוסף המסייע בהעלאת רמות הטסטוסטרון שלכם, וביניהם:
· רכיבים – כשזה מגיע להעלאת רמות הטסטוסטרון, חלק מהמרכיבים מבוססים יותר מחקרית מאחרים. הקפידו לחפש מוצרים המכילים מרכיבים המגובים במחקר מבוסס.

· מנה – בחרו תוספי תזונה המכילים מרכיבים במינונים שהוכחו כבטוחים ויעילים.

· איכות – חפשו מוצרים המיוצרים על ידי חברות בעלות מוניטין העוקבות אחר שיטות ייצור טובות ועדכניות כפי שדורש ה-FDA. במידת האפשר, בחרו במוצרים שנבדקו על ידי צד שלישי על מנת להבטיח את איכותם.
והכי חשוב, דברו עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני נטילת תוסף חדש.
לא רק שאנשי מקצוע יכולים לעזור לכם לבחור את התוסף הטוב ביותר עבור הצרכים האישיים שלכם, אלא שהם גם יכולים להזהיר אתכם לגבי כל מרכיב שעלול לקיים תגובה כימית לא טובה עם תרופות אחרות שאתם נוטלים.

באילו מקרים יש לפנות לרופא?

עדיף לפנות לרופא המטפל במקרים בהם אתם חושדים שיש לכם רמות נמוכות של טסטוסטרון, או אם אתם חווים תסמינים, כגון:
· ירידה בחשק המיני
· תפקוד מיני ירוד
· ירידה משמעותית במסת השריר
· גלי חום
· עייפות
הרופא שלכם יכול לבדוק את הרמות בדם שלכם ובכך לקבוע אם יש לכם רמת טסטוסטרון נמוכה וליצור לכם תוכנית טיפול שתענה על הצרכים שלכם. כמו כן, ביכולתו להעריך אם ישנם גורמים או מצבים אחרים הדורשים טיפול אשר עשויים לתרום לרמת טסטוסטרון נמוכה בגוף.
רצוי גם להתייעץ עם רופא לפני הוספת תוספי מזון לשגרה שלכם, במיוחד אם אתם במצב בריאותי לקוי או שאתם נוטלים תרופות אחרות שעלולות ליצור אינטראקציה שלילית עם תוספי מן הצומח.

שאלות נפוצות

מה גורם לירידה ברמת הטסטוסטרון?
רמות נמוכות של טסטוסטרון יכולות להיגרם ממגוון גורמים שונים.
גיל הוא אחד הגורמים השכיחים ביותר לירידה ברמת הטסטוסטרון. מחקרים מראים כי רמות הטסטוסטרון יכולות להתחיל לרדת כבר בגיל 30.
בנוסף, גברים אשר עברו ניתוח עקב סרטן האשכים או אלו המקבלים טיפולים ביתיים למחלות כמו סרטן הערמונית, עשויים לסבול מרמות נמוכות יותר של טסטוסטרון. במקרים נדירים, פעילות חריגה של בלוטת יותרת המוח או גידולים במוח עשויים גם הם להיות הסיבה.
כמו כן, קיימים מספר גורמים אחרים היכולים לתרום לירידה ברמת הטסטוסטרון, בין היתר:
· לחץ
· חוסרים תזונתיים
· השמנה
· מחסור בשינה

בנוסף, ניתן להעזר בתוספים לחיזוק האון כמו אשווגנדה מומלצת על מנת לסייע בגדילת השרירים שנפגעת כתוצאה מהעדר טסטוסטרון. 
איך אני יכול לדעת אם יש לי טסטוסטרון נמוך?
רמות נמוכות של טסטוסטרון יכולות לגרום למגוון רחב של תסמינים, אולם רבים מהתסמינים הללו יכולים להיגרם גם מסיבות אחרות כגון דיכאון או דום נשימה בשינה. אך ישנם כמה סימנים אשר לעתים קרובות אכן מעידים על רמת טסטוסטרון נמוכה וביניהם:
· חוסר אנרגיה
· ירידה בחשק המיני
· איבוד מסת שריר
· שינויים במצב הרוח
· גלי חום
אם אתם חושדים שחלה לכם ירידה ברמת הטסטוסטרון, ניתן לגשת לרופא על מנת לבדוק את רמות ההורמון בדם שלכם.
במקביל, ישנן גם בדיקות ביתיות זמינות, רובן משתמשות בדגימת דם או רוק בכדי לבדוק את רמות הטסטוסטרון. עם זאת, רמת היעילות של בדיקות אלה אינה מוכחת ברמה מבוססת דיה, ולא ידוע רמת דיוקן אל מול בדיקות מעבדה מקצועיות.
האם תוספי טסטוסטרון שווים את זה?
למרות שרבים מהמרכיבים המפורטים לעיל הוכחו כמשפרים את רמות הטסטוסטרון או משפרים תופעות אחרות הנוגעות לתפקוד המיני אצל גברים.
מסיבה זו, לא כל המוצרים נוצרו שווים בערכם וייתכן שחלקם לא יהיו יעילים. למעשה, מחקר מצא כי 30% מהאנשים בלבד באמת חוו עלייה ברמות הטסטוסטרון לאחר שימוש בחמישה תוספים להגברת טסטוסטרון ללא מרשם.
בנוסף לשימוש במרכיבים שנבדקו מדעית, בחירה במוצרים באיכות גבוהה מספק אמין ובחירת תוספי תזונה שנבדקו על ידי צד שלישי עשויה להיות מועילה. כמו כן, ייתכן שחלק מהאנשים יצטרכו להיות זהירים יותר בשימוש בתוספי תזונה, במיוחד אם הם נוטלים תרופות נוספות במקביל, או שהם סובלים ממצבים בריאותיים שונים.
איך אני יכול להעלות את רמות הטסטוסטרון שלי במהירות?
הדרך המהירה ביותר להעלות את רמות הטסטוסטרון היא באמצעות תוספת טסטוסטרון.
ניתן לקבל טסטוסטרון באמצעות זריקות תוך שריריות, קרמים או ג'לים מקומיים, תרופות דרך הפה וכדורים המושתלים בעור.

כמו כן, ניתן לנסות ולבצע אימונים להגברת הטסטוסטרון כפי שמפורט במאמר זה. 
האם יש דרכים אחרות להגביר את הטסטוסטרון באופן טבעי?
מכיוון שירידת רמת הטסטוסטרון יכולה להיגרם מגורמים רבים, טיפול בכל הגורמים המוכרים והרווחים המביאים לירידת הטסטוסטרון עשוי להיות מועיל. בנוסף לשמירה על משקל בריא, מומלץ לעשות אימוני התנגדות, וכמו כן לטפל במצבים בריאותיים, כמו דום נשימה בשינה. ישנם תוספים טבעיים כמו טריבולוס שיכולים לעזור. 

לסיכום

קיימת זמינות למגוון רחב של תוספי תזונה להגברת טסטוסטרון [1], אך רק מעטים מהתוספים מגובים במחקר משמעותי התומך בשימוש בהם.
לרוב התוספים הללו יהיו ככל הנראה יתרונות ניכרים רק אצל אנשים עם בעיות פוריות או רמות טסטוסטרון נמוכות. נראה כי חלקם מועילים גם לספורטאים תחרותיים, שלעתים קרובות חווים ירידה משמעותית בטסטוסטרון עקב אורח חיים מגביל או מלחיץ.
תוספים רבים עשויים לעבוד גם עבור אנשים בריאים ופעילים, כמו מרימי משקולות לדוגמה, אך עדיין אין מספיק ראיות בכדי לאשר זאת. בנוסף, הבטיחות ארוכת הטווח של השימוש ברוב התוספים הללו לא הוכחה.
הקפידו להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני השימוש בתוספים מסוג זה בכדי למנוע תופעות לוואי שליליות, במיוחד אם הינכם במצב בריאותי לקוי או נוטלים תרופות אחרות.

  • אין במידע המוצג בכתבה תחליף להוועצות עם רופא או רוקח בטרם רכישת תכשיר והתחלת הטיפול בו. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר . מומלץ להתייעץ עם רופא או רוקח בכל הנוגע למטרות ואופן השימוש, תופעות לוואי, ואינטראקציה עם תכשירים אחרים.


טריבולוס - דרך הבריאות שלי
יותם פרל
יותם פרל
דילוג לתוכן