פרוביוטיקה לנשים

15 מוצרי פרוביוטיקה נבדקו
28 שעות מחקר
59 ביקורות שנבחנו
ללא פרסומות

נשים רבות בעולם מבינות את התועלת בנטילת פרוביוטיקה על בסיס קבוע. הביקוש הגבוה הביא יצרני תוספים רבים לייצר את הגרסאות שלהם למוצרים פרוביוטייים. הבעיה שחלק מהם נלקחים ונדמה שאינם מביאים שום תועלת. למה זה קורה? כי הייצור בעיקר בחו"ל פחות מפוקח ולעיתים נעשה שימוש ברכיבים לא מועילים ובתרכובות חיידקים אקראיות שאינן משרתות שום מטרה.

בדיוק לשם כך יצאתי לבדוק אילו תוספי פרוביוקיה לנשים עושים את העבודה בצורה הטובה ביותר וישדרגו את שגרת התזונה הבריאה שלך באופן משמעותי.

הבחירה שלנו
יעיל במיוחד
תמורה מעולה למחיר

המדריך לבחירת פרוביוטיקה לנשים

נשים רבות נוטלות פרוביוטיקה על בסיס קבוע ויש לכך מספר סיבות חשובות. החיידקים הידידותיים המוכלים בתוסף זה מסייעים בניקוי מערכת העיכול כמו ומונע סימפטומים כגון מעי רגיז או מעי דליף ותמנע מצבים של שלשול או לחילופין עצירות. כמו כן, מנקים את דרכי השתן מזיהומים מזיקים מגוונים. נטילת תוסף פרוביוטי תתרום להפחתה והקלה במצבים לא והקלת התסמינים במצב הלא נעים של דלקות בדרכי השתן. 
בנוסף, תוספים פרוביוטיים משפרים את תהליכי הברירה של המעיים שלנו, בין פסולת ובין מזון, המכיל שפע ויטמינים, מינרלים, חלבונים, שומנים בריאים ופחמימות מלאות.

למה לשים לב?

חשוב לבדוק את רמת הפרוביוטיקה החיה שהתוסף מכיל לפני שאתם רוכשים אותו. הכמות על האריזה מציינת את מספר החיידקים החיים בפורמולה. כמו כן, חשוב לבדוק את התוקף של המוצר מכיוון שהטריות היא גורם חשוב מאד במוצרי הפרוביוטיקה.

קחו בחשבון את הצרכים המיוחדים שלכן

חשוב באותה מידה לבחור את הסוג הנכון של תוסף פרוביוטי שיתאים בצורה הטובה ביותר למטרות הבריאות שלכם. באופן כללי, זני החיידקים שיועילו לבריאות הנרתיק שונים מאלה שייטיבו לבריאות המעיים, אז חפשו מוצר שמיועד לצרכים המדויקים עבורכם.

כמות CFUs

כשמדובר ב- CFUs  (יחידות חיידקים חיים אשר יוצרים מושבות), כמות גדולה יותר לא בהכרח אומרת שהמוצר טוב יותר, שכן כמות החיידקים הדרושה לתועלת אידיאלית תלויה בזן המסוים. זנים מסוימים יעבדו במינון נמוך של 0.5 B CFU ליום, ואחרים עשויים לדרוש עד 450 B CFU ליום.

כדאי לשוחח על המטרות והצרכים הספציפיים שלכם עם רופא המשפחה שלכם כדי שתוכלו למצוא את התוסף הפרוביוטי המתאים עבורכם.

בחורה נוטלת פרוביוטיקה

שאלות נפוצות

מה עושה פרוביוטיקה?

פרוביוטיקה מאכלסת את רירית המעיים ואזורים אחרים בגוף (כמו העור) בחיידקים טובים, על מנת להגן מפני חיידקים ווירוסים מזיקים, לשמור על רקמות שלמות ולהגביר את ספיגת החומרים המזינים. תוספי פרוביוטיקה יכולים להבטיח אופטימיזציה נוספת של הגוף שלכם על ידי שיפור תפקוד המעיים, שיפור מצבי עור כמו רוזציאה ודרמטיטיס, שיפור חסינות, חיזוק בריאות נפשית וקידום בריאות הלב.

האם פרוביוטיקה בטוחה להריון?

למרות שכדאי תמיד להתייעץ עם הרופא שלך לפני כן, פרוביוטיקה נחשבת בדרך כלל בטוחה להריון [1] ואף מומלצת לפעמים לתקופה זו. נטילתן יכולה לשפר את בריאות המעיים שלך ושל תינוקך, להפחית את הסיכון לפתח אלרגיות למזון, זיהומים, ומחלות אחרות.

כמה זמן לוקח לפרוביוטיקה לעבוד?

כשמדובר ב- CFUs יחידות חיידקים חיים אשר יוצרים מושבות. פרוביוטיקה מתחילה לפעול במעיים שלכם מיד, אך עקביות היא המפתח לתוצאות הטובות ביותר. אם אתם נוטלים אותה למען בריאות העור, אתם יכולים לצפות להבחין בהבדל תוך ארבעה שבועות, אבל התוצאות עשויות להשתנות מכיוון שההשפעה היא אינדיבידואלית מאדם לאדם.

לאחר שבחנו כמה עשרות מוצרים, נוכל להמליץ על הפרוביוטיקה לנשים של נוטרי די כמומלצת ביותר בישראל לשנת 2021. מדובר במוצר שאמנם לא מכיל את כמות זני החיידקים הגדולה ביותר, אבל הזנים שהוא מכיל יתנו לך את התועלת המקסימלית מצריכת פרוביוטיקה בהינתן צריכה קבועה.

מדובר במוצר מעולה המיוצר ברישיון משרד הבריאות ועומד בתקן GMP. זהו מוצר כשר חלבי (חלב נוכרי) בהשגחת הרבנות האזורית גליל תחתון, מה שמהווה יתרון משמעותי למי שמחפשת מוצרי פרוביוטיקה כשרים.

 

נטע לוי
נטע לוי
נטע היא יועצת תזונה מנוסה המביאה גישה הוליסטית לאימוץ אורח חיים בריא יותר עבור לקוחותיה. היא עזרה למאות אנשים לשנות את הרגלי התזונה שלהם ולאמץ תפריט בריא ונכון יותר בהתאם ליעדים אותם רוצים להשיג.
עשוי לעניין אותך..
× ליווי תזונה אישי חינם (3 מקומות)