דיאטת סירטפוד – המתכון להרזייה ומראה צעיר

פברואר 5, 2022

דיאטת סירטפוד פותחה על ידי שני מדענים מאנגליה ואירלנד לאחר שלמדו במהלך לימודי התזונה שלהם על חלבון שנקרא סירטואין. חלבון זה התגלה כבעל תכונות חיוביות רבות ושני מדענים אלו טוענים שדיאטת הסירטפוד (מאכלי – סירטואין) עשוייה לעודד ייצור של סרטואינים [1].

למה דיאטת סירטפוד בריאה?

דיאטת סירטפוד, מעודדת ייצור סירטואינים, חלבונים אלו ידועים כבעלי כמה תכונות חיוביות שעשויות לשפר את איכות חיינו בצורה יוצאת מן הכלל. הדיאטה בעלת שלושה סבבים ומאפשרת מגוון מאכלים בריאים ולרזות ולהראות צעירים יותר.

דיאטת סירטפוד להרזיה מהירה

דיאטת סירטפוד מבטיחה הורדה של בערך 3.5 ק"ג בשלושת הימים הראשונים, סבב א'. התיאוריה מאחורי הדיאטה אומרת שהפעלה של סירטואינים נוספים מעבר לרגיל, גורמת לשימור שריר ושריפת שומן מוגברת. מותר להשתמש בתוספי חלבון בדיאטה ומומלץ להשתמש בחלבון המתערבב בקלות כדי לשלב בשייק כמו חלבון סופר אפקט, בין המומלצים שלנו.

הדיאטה היא תזונה מלאה בפירות וירקות וכוללת גרעון קלורי בשני הסבבים הראשונים מה שעשוי לגרום לעייפות ותופעות לוואי נוספות, אך הגרעון הקלורי הכרחי לשם הפעלת אינזים ה-NAD, אינזים מיוחד המאפשר לסירטואינים לעשות את עבודתם ומתקשר לתכונות אנטי אייג'ינג רבות.

דיאטת סירטפוד לאנטי אייג'ינג

אנטי אייג'ינג או בעברית אנטי הזדקנות, הוא תחום העוסק בהאטת קצב הזדקנות הגוף. בתחום זה, גילו של אדם נמדד בצורה שונה ממספר שנותיו על כדור הארץ, באנטי אייג'ינג, אדם בן 50 עשוי להיות מסווג כבן 40 או כבן 70, סיווג הגיל נעשה לפי המצב הבריאותי.

במצב זה, אדם שסווג כבן 40, לא משנה גילו, משמע שמצב גופו זהה למצבו של אדם בריא בן 40, אתם תופתעו לגלות שהרבה אנשים לא נופלים תחת הקטגוריה של "אדם בריא". לפי תחום האנטי אייג'ינג, מספר השנים שנחייה ורמת חיינו נמדדים לפי מדד זה, השאיפה לגוף צעיר כמה שיותר.

סירטואינים מזוהים כרכיב אנטי אייג'ניג חזק מאוד וידועים ביכולות שלהם להאט את הזדקנות הגוף. הגברת הסירטואינים עשוייה לתת לכם יותר אנרגיה, תחושת רעננות והכי חשוב, חידוש תאים בגוף כך שהגוף נשאר צעיר ורענן.

איך עושים דיאטת סירטפוד

דיאטת סירטפוד כוללת מגוון רחב של מאכלים, אז לא תצטרכו לחשוש מלהגביל את עצמכם יותר מדי. העיקרון החשוב הוא הקפדה על אכילת רק המאכלים מהרשימה והקפדה על הסבבים של הדיאטה.

המאכלים

דיאטת סירטפוד כוללת בתוכה  מאכלים ספציפיים שמעודדים ייצור של סירטואינים. המאכלים הם:

ירקות

מבחר ירקות

פירות

מאכלים אחרים

את המאכלים האלו אפשר לשלב במגוון רחב של אפשרויות ומתכונים או שייקים בריאים, הדיאטה לא מגבילה מדי בכל הקשור למאכלים עצמם מלבד מוצרים מהחי, הדיאטה ממליצה על אכילה מועטת של עד שלושה פעמים בשבוע בשר ועד שלושה ימים שבהם תצרכו מוצרי חלב.

המיץ

דיאטת סירטפוד כוללת בתוכה מיץ ירוק (לא שייק) שאמור להחליף חלק מהמאכלים בסבבים הראשונים. רכיבי המיץ הם:

את כל הירוקים שימו במסחטת מיצים, במקרה והירוקים לא נסחטו היטב, הכניסו את המוצקים לעוד סיבוב, עד שיוצא לכם נוזל, לאחר מכן הוסיפו את התפוח ,הג'ינג'ר וסחטו מיץ מחצי לימון, לאחר שסחתטם את כל הרכיבים הוסיפו חצי כפית שטוחה של אבקת מאצ'ה, ערבבו והוסיפו מים לפי הטעם.

בהמשך נסביר מתי לשתות את המיץ וכמה ממנו, ביינתים, תשיגו מסחטת מיצים.

בדומה לדיאטת 17 הימים גם בדיאטת סירטפוד יש סבבים.

הסבבים

סבב 1 (ימים 1-3)

סבב 1 הוא החלק הקשה באמת בדיאטה, אחריו, זה ניהיה הרבה יותר פשוט, תיהיו חזקים ולאחר 3 ימים אתם אמרוים כבר להגיע לתוצאות.

סבב 1 מתנהל לפי עקרונות:

סבב 2 (ימים 4-7)

סבב 3 (שבועיים - לנצח)

בסבב 3 רוב המגבלות יורדות והמטרה העיקרית לשמור על צריכה ממושכת של מאכלים עשירים בסירטואינים. העקרונות המנחים הם:

לאחר שבועיים של אכילה מאוזנת תוכלו לחזור על התהליך ולתת עוד דחיפה קטנה לדיאטה. ישנם מדענים הטוענים שכדי לייצר NAD, האינזימים שמפעילים את הסרטואינים, צריך לשים את הגוף במחסור במזון, כמו גרעון קלורי או צום.

כדי להגביר את יעילות הדיאטה, ניתן לשלב את סבב 3 עם צום לסירוגין או לאחר שבועיים בסבב 3 לחזור על הסבבים מהתחלה כך שהסירטואינים נשארים פעילים ואתם ממשיכים לשרוף שומן ולשמור על השריר.

מתכונים

נצטרף כאן 2 מתכונים פשוטים להכנה אך מזינים ביותר. קחו את עקרונות דיאטת הסירטפוד ונסו ליישם אותם בעוד מתכונים שלכם.

סלט סופר סירטפוד

רכיבים:

קערת סלט

הוראות הכנה:

  1. פרסו את העלים על צלחת שטוחה.
  2. ערבבו את כל הרכיבים מלבד העלים בקערה.
  3. הורידו את הסלט על העלים בצלחת השטוחה.
  4. בתאבון!

סלט טבולה כוסמת ותותים

רכיבים:

הוראות הכנה:

  1. בשלו עד להכנה את הכוסמת יחד עם הכורכום. הניחו אותה בצד להצטנן.
  2. קצצו את רכיבי הסלט מלבד התותים וערבבו אותם יחד עם הכוסמת לאחר שהצטננה קצת.
  3. חצו את התותים וערבבו אותם בעדינות בסלט יחד עם מיץ הלימון ושמן הזית.
  4. בתאבון!
נטע לוי
נטע לוי
דילוג לתוכן