כמה קלוריות יש בביצה? ביצה ערך תזונתי

ביצים הן מזון נהדר שכדאי לכלול בתזונה שלכם אם אתם מנסים לרדת במשקל תוך הבטחה שהגוף שלכם מקבל את כל התזונה החיונית שהוא צריך. מכיוון שביצים צפופות מבחינה תזונתית ומכילות פחות מ-70 קלוריות (בינוניות) הן יכולות להיות חלק מכל ארוחה או חטיף, ומספקות הרבה חלבון וויטמינים, מינרלים ושומנים חיוניים.

הדרך בה תכינו את הביצים שלכם תשפיע כמובן על ערכן התזונתי. לדוגמה, אם אתם מטגנים ביצה בשמן, במקום לבשל אותה במים, זה יגדיל את מספר הקלוריות הכולל. חשוב גם לאכול את הביצים יחד עם מזונות עשירים בחומרים מזינים אחרים, כגון ירקות, קטניות ודגנים מלאים.

ביצים

ערך תזונתי של ביצה

קלוריות

155

חלבונים

5.5 גרם

פחמימות

0.5 גרם

שומנים

4.7 גרם

כמה קלוריות בביצה?

בביצה יש 155 קלוריות ל100 גרם. הקלוריות בביצה ישתנו בהתאם לגודל ולאופן ההכנה שלה. עם זאת, בממוצע ביצה בינונית אחת תכיל בסביבות 66 קלוריות, ביצה קטנה בממוצע תכיל בסביבות 55 קלוריות וביצה גדולה ממוצעת בסביבות 80 קלוריות. רוב הקלוריות הללו מגיעות מהחלמון, שהוא החלק הצפוף במיוחד של הביצה וכולל ויטמינים ומינרלים חיוניים רבים.

נטע לוי
נטע לוי
נטע מביאה גישה הוליסטית לאימוץ אורח חיים בריא יותר. היא עזרה למאות אנשים לשנות את הרגלי התזונה שלהם ולאמץ תפריט בריא ונכון יותר בהתאם ליעדים אותם רוצים להשיג.
עשוי לעניין אותך..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.